X


Tom Lee Yüzleri Güldürüyor, Son Bitcoin Tahmini Ne?

Kripto para topluluğunun tanındık ismi Tom Lee Bitcoin fiyatını değerlendirdi.
10:00
14 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının geleceğine umutla bakan isimlerden Thomas Lee kripto para kullanıcılarına moral verecek bir açıklamaya daha imzasını attı. Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatıyla ilgili yorum yapan Lee “BTC’nin gerçek değerinin mevcut fiyattan daha yüksek olduğunu” iddia ediyor.

Fundstrat Global Advisors isimli şirketin kurucu ortağı Tom Lee 13 Aralık Perşembe günü Bloomberg’e açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in son zamanlarda önemli ölçüde düşen fiyatına işaret eden Lee çarpıcı iddialarına bir yenisini ekliyor.

Deneyimli piyasa analisti Tom Lee yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in gerçek değerini değerlendirdi. Lider kripto paranın asıl fiyatının “13.800 ile 14.800 dolar arasında” olması gerektiğini savunan Lee iddiasını çeşitli gerekçelerle destekliyor. Lee’ye göre aktif Bitcoin cüzdanı adreslerinin sayısı, hesap başına kullanım ve arzı etkileyen bazı faktörler dikkate alındığında BTC’nin gerçek fiyatı bahsi geçen aralıkta bir yerde yer almalı. Lee açıklamalarında geçtiğimiz yıldan bu yana piyasada yaşanan gelişmelere de yer veriyor. Ünlü analist geçtiğimiz yıl piyasada görülen afaki oranlı artışlara, makroekonomik “erimeye” ve ICO’lar esnasındaki satışlara da değindi.

Lee Bitcoin’in fiyatını yükseltebilecek etmenlerden de bahsetti. Lee’ye göre Bitcoin’in fiyatı geniş kapsamlı benimsenmeyle ve BTC’nin bir varlık sınıfı olarak kabul edilmesiyle yükselişe geçecek. Kripto para dünyasının tanındık ismi Lee’ye göre BTC’nin fiyatı coin başına 150.000 dolara ulaşacak. Lee bu durumun ancak BTC cüzdanlarının toplam 4,5 milyar Visa hesabı sayısının %7’sine denk gelince gerçekleşeceğini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar