X


Tron’dan İyi Haber

Tron (TRX) cüzdanı, milyonların kullandığı internet tarayıcısı Opera tarafından desteklenecek.
08:00
16 Mayıs 2019

Kripto para piyasasının son aylarda bir hayli hareketli günler geçirdiğine heyecanla şahit oluyoruz. Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı 8.000 dolar seviyesini geride bırakırken 15 Mayıs Çarşamba günü altcoin’lerin geneli de bu artışı takip etti. Bunun sonucunda piyasa iyice şenlendi ve kriptoların toplam değeri 250 milyar doları geride bıraktı. Gün içerisinde en çok artış kaydeden altcoin’ler arasında yaklaşık %15’lik kazancıyla Tron (TRX) dikkat çekiyor. Tron’un, milyonlar tarafından kullanılan tarayıcı Opera platformunca desteklenmesi artışı tetiklemiş olabilir.

Tron-Opera Ortaklığı

Opera, tüm dünyada hizmetlerini sürdüren ve üç yüz milyondan fazla kullanıcıya ulaşan köklü bir internet tarayıcısı olarak biliniyor. Tron ile Opera arasında sağlanan ortaklığa göre tarayıcının bundan böyle Tron cüzdanını destekleyeceği ifade edildi. Böylece milyonlarca kullanıcı oldukça kolay bir şekilde TRX’lere ulaşabilecek. Haber piyasada oldukça iyi yankılandı ve TRX’in zaten yükselmekte olan değeri daha da ivme kazanarak bir hayli arttı. CoinTürk okurlarıyla Tron fiyatı hakkında paylaştığımız yazıya bu bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Opera’nın Ekosisteme Katkısı

Opera, kripto para ekosisteminin gelişimi adına attığı adımlarla toplulukta isminden sıkça bahsettiriyor. Meşhur platform, geçtiğimiz yıl kendi Ethereum (ETH) cüzdanına sahip olan ilk tarayıcı haline gelmişti ve ERC20 ve ERC721 token’larıyla uyumlu olmuştu. Üstelik bu gelişmeler Opera’ya Web3 kabiliyetine erişmiş ilk tarayıcı olma ayrıcalığı da sunmuştu. Son yaşananlara bakılırsa Opera yeniliğin peşini bırakmıyor ve ekosistemi desteklemeyi sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar