reklamı kapat

%15 Yükselen Tron’da Hacim Patlaması

Yükseliş trendine giren Tron’da tam anlamıyla hacim patlaması yaşanıyor.
22:30
15 Mayıs 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Ethereumworldnews’ün haberine göre Tron 14 Mayıs 2019’da son 1 yılın günlük hacim rekorunu kırdı. Dün 1 milyar dolar hacime ulaşan (ve bugün bu rakamı 2 milyar dolarla egale eden) Tron haberimizin hazırlandığı sırada %15 yükselişle 0,306 dolardan işlem görüyor.

Misha Lederman

IAMDecentralized kurucu ortağı, dApp evolution danışmanı ve Tron destekçisi Misha Lederman konuyla ilgili şu tweet’i attı:

Tron 24 saatlik işlem hacminde 1 milyar doları geçti. TRX 24 saatlik işlem hacminde 1 milyar doları en son 1 Mayıs 2018’de geçmişti – 1 yıl önceki Tron Mainnet’in açılışından 1 ay önce! Tüm TRX sahiplerini ve kullanıcılarını güzel zamanlar bekliyor.

Tron Hacmi

Tron işlem hacmindeki yükseliş aniden gerçekleşmedi. 6 Mart’ta Tron, ETH ve EOS’un toplam hacminden daha fazla hacme ulaşmıştı. Söz konusu günde TRX hacmi 100 milyon dolar olarak kayıtlara geçerken ETH+EOS hacmi 20 milyon dolardı.

Tron’un rakipleri diğer alanlarda da Tron’la rekabet etmekte zorlanıyor. Örneğin merkezsiz uygulamalar. Tron merkezsiz uygulamalarda toplam uygulama sayısı, kullanıcı sayısı, işlem hacmi gibi farklı kalemlerde Ethereum ve EOS gibi rakiplerini geride bırakmayı başardı.

Öte yandan yalnızca ETH ve EOS’un değil, zaman zaman Bitcoin’in de işlem hacmi bakımından Tron’un gerisinde kaldığı görüldü. Örneğin ekim ayının sonuna doğru BTC’de hacmin 250 bin dolar civarlarında kaldığı bir gün Tron’daki hacminin 500 bin dolar olduğu gözlemlendi. Buna rağmen günümüzde Tron’un BTC ile hacim konusunda boy ölçüşemeyeceği aşikar. Bugüne bakarsak, BTC’deki günlük hacim 28 milyar doların üzerinde. Tron hacmi ise 2 milyar doların az üzerinde seyrediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.