reklamı kapat

Tom Lee Consensus’un Neden Kriptoları Etkilemediğini Açıkladı

11:00
20 Mayıs 2018

Fundstrat Global Advisors kurucu ortağı ve Wall Street stratejisti Tom Lee, Consensus 2018’in kripto para piyasalarında bir hareketliliğe neden olmamasına rağmen Bitcoin’in yıl sonuna kadar $25,000 olacağı iddiasının arkasında durdu. Ünlü analist CNBC’ye verdiği röportajda, Consensus 2018 etkinliğinin ardından piyasalarda neden artış yaşanmadığı konusunda bazı açıklamalarda bulundu.

Birçok uzman, Consensus 2018 etkinliğiyle birlikte kripto para sektörüne bahar havasının geleceğini düşünüyordu. Piyasaların son üç yılda Consensus etkinliğine verdiği tepkiler göz önüne alındığında bu öngörünün gerçekleşmesinin hiç de uzak bir ihtimal olmadığı söylenebilir.

Ne yazık ki Consensus 2018 etkinliği bekleneni veremedi. Artış olmamasının yanı sıra piyasada küçük çaplı düşüşler dahi yaşandı. Consensus 2018’in başlamasıyla kripto para piyasalarına 40 milyar dolar sıcak para girişi oldu, fakat bu durumun pek uzun sürdüğünü söyleyemeyiz. Etkinliğin ardından Bitcoin’de %3’lük bir düşüş gözlendi.

Lee röportajına, etkinliğe beklenenden büyük ilgi gösterilmesine kendisinin ve diğer uzmanların sevindiğini belirterek başladı. Böylesine yüksek bir katılımın piyasalara olan güveni yeniden canlandıracağına işaret etti.

Lee, Consensus 2018’in piyasalarda beklenen etkiyi yaratamamasının bir diğer nedeni olarak da kripto paraların düzenlenmesine yönelik gerekli adımların atılmamasını gösteriyor. Tom Lee, finansal düzenleyicilerin bu konuda yeterince şeffaf olmadıklarını düşünüyor. Kripto para yatırımcılarının sektörde bir düzenleme beklentisi olduğunu vurgulayan Lee, finansal düzenleyicilerin bu konuda net adım atması gerektiğini savundu.

Lee kurumların da elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti. Ünlü stratejiste göre yatırım uzmanlarının Bitcoin alması kripto para sektöründeki dar geçidin aşılması için yeterli değil.

Bence Consensus etkinliği oldukça başarılıydı. Dünyanın dört bir yanından insanların bir araya geldiği harika bir konferans oldu. Oradaki insanların kalitesi şaşırtıcıydı.

Tom Lee geçtiğimiz ay ABD’deki vergi döneminin ardından kripto paraların tekrar artışa geçeceğini iddia etmişti. Bu iddiasında da yanılmış sayılmaz. Sık sık kripto para yatırımcılarını sevindiren açıklamalar yapan Lee Bitcoin’in 2018 sonunda 25,000 dolar, 2020 yılının Mart ayına kadar da 91,000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun