X


Ünlü Wall Street Analisti Tom Lee: Bitcoin 2020 Yılında $91.000 Olabilir

11:30
19 Mart 2018

Warren Buffett Bitcoin’in gelecekte yok olacağını iddia ederken ünlü Wall Street analisti Tom Lee Bitcoin’in fiyatının 2020 yılının Mart ayına kadar 91.000$’ a ulaşacağı tahmininde bulundu.

Ünlü analist Bitcoin’in 3000 doların altında olduğu dönemlerde gelecek yıllar hakkında önemli tahminlerde bulunmuştu. Lee geçmiş tahminlerinde Bitcoin 2018 yılı içerisinde 25.000$, 2022 yılında ise  55.000$’a ulaşacağını iddia etmişti.

Lee ve ekibi Bitcoin’in 2010 yılından bu yana %70 ve daha fazla düşüş yaşadığı analizleri içeren yeni bir grafik hazırladı. Grafikte geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’in fiyatında görülen önemli artışlar öncesinde büyük düşüşler yaşadığı gözlemleniyor.

Lee raporunda ayrıca, kurucusu olduğu Fundstrat Global Advisors’un stratejisinin kripto para birimlerine odaklanmak olduğunu  da belirtiyor.

Her ne kadar bu analizler geçmiş yıllar hakkında bize önemli bilgiler verse de grafiklerin yanılmaz olmadığını unutmamak gerekir. Bir olayın geçmişte birçok defa gerçekleşmiş olması, gelecekte de aynı sonuçları doğuracağı anlamına gelmez.

Ayrıca kripto para birimleri hala çok riskli, fiyat üzerinde olumsuz etki yapabilecek çok spekülatif hareket var. SEC’in açıklamaları sonrasında Bitcoin’in 2000$’lık düşüş yaşaması bunun en güzel örneğidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar