X


Texas’ın Fort Worth Şehri, ABD’nin Bitcoin Madenciliği Yapan İlk Şehri Oldu!

Texas eyaletine bağlı Fort Worth, Amerika Birleşik Devletleri'nde Bitcoin madenciliği yapan ilk şehir oldu.
13:00
27 Nisan 2022
Texas'ın Fort Worth Kenti, ABD'nin Bitcoin Madenciliği Yapan İlk Şehri Oldu!
Okuma Süresi: 3 Dakika

Texas eyaletine bağlı Fort Worth, Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin madenciliği yapan ilk şehir oldu. Fort Worth Ofisi Belediye Başkanı Mattie Parker ve Fort Worth Şehri tarafından Texas Blockchain Konseyi ile ortaklaşa başlatılan bu pilot program, Fort Worth’un önde gelen bir teknoloji merkezi olma hedefini ilerletirken blok zinciri ve kripto para birimi endüstrilerinin katlanarak büyümesine olanak sağlayacak.

ABD’nin Bitcoin Madenciliği Yapan İlk Şehri

Üç Bitmain Antminer S9 madencilik kulesi, Fort Worth Belediye Binası’nın iklim kontrollü bilgi teknolojisi kanadında haftanın yedi günü, günde 24 saat çalışacak. Yetkililer, güvenlik riskini en aza indirmek için madencilerin özel bir ağda barındırılacağını belirtti.

Program, Bitcoin, Bitcoin madenciliği, kripto ve blok zinciri endüstrilerinde çalışan şirketlerden ve bireylerden oluşan kar amacı gütmeyen bir dernek olan Texas Blockchain Council’den üç makinenin bağışlanmasıyla başlatıldı.

Fort Worth Ofisi Belediye Başkanı Mattie Parker, bu konu hakkında bir takım açıklamalarda bulundu ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Blockchain teknolojisi ve finansal ortamda devrim yaratan kripto para birimi ile Fort Worth’u teknoloji dostu bir şehre dönüştürmek istiyoruz. Bugün, Texas Blockchain Council’in desteği ve ortaklığıyla, büyük bir mesaj gönderirken o dünyaya küçük ölçekte adım atıyoruz. Bu küçük ama güçlü makineler, Fort Worth’un teknoloji ve yenilik için lider bir merkez olma konusundaki daha büyük kararlılığını işaret ediyor.

Öte yandan Texas Blockchain Konseyi Başkanı ve Kurucusu Lee Bratcher, Texas Blockchain Konseyinin, Fort Worth Şehri Bitcoin madenciliğine başladığında, türünün ilk örneği olan bu pilot programın bir parçası olmaktan heyecan duyduğunu belirtti ve açıklamalarına şu şekilde devam etti;

Fort Worth, kendisini Teksas’ın Bitcoin madenciliği başkenti olarak konumlandırıyor. Devlet bir bütün olarak kendisini dünyanın Bitcoin madenciliği başkenti olarak belirledi. Bu proje için stratejik rehberlik sağladıkları için üye şirketlerimizden bazılarının, özellikle Luxor Technologies ve Rodyum Enterprises’ın desteği için minnettarız.

Program 6 Ay Sonra Değerlendirilecek

Pilot programın odağını üç makineyle sınırlayan şehir, yönetilebilir bir ölçekte belediyeye ait bir Bitcoin madenciliği programını sorumlu bir şekilde değerlendirme ve yürütme hedeflerine ulaşıyor. Belediye, altı ay sonra bu pilot programı değerlendirecek.

Şehir, kullanılan makinelerin sayısı ve türüne bağlı olarak, her birinin bir ev tipi elektrikli süpürgeyle aynı miktarda enerji tüketeceğini tahmin ediyor. Program için gereken nominal enerji miktarının, çıkarılan Bitcoin değeriyle dengelenmesi bekleniyor. Pilot programı küçük tutmak, şehrin Bitcoin için potansiyel etki ve fırsatları öğrenmesini sağlar.

Fort Worth Ekonomik Kalkınma Direktörü Robert Sturns, konuya yönelik açıklamalarda bulundu ve şöyle söyledi;

Teksas, Bitcoin ve blok zincirinde küresel lider olarak giderek daha fazla tanınmaktadır ve Fort Worth bu masada yer alacaktır. Fort Worth’da öncü ruh canlı ve iyi durumda ve bu programla gelecek için bu vizyonu paylaşan dinamik şirketleri çekeceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar