X


Terra (LUNA) Krizini Öngören Analist: Sırada Bu Altcoin Var! 

Kripto para piyasasında ''AlgodTrading (Algod)'' olarak bilinen popüler analist, yine endişe uyandıran bir uyarı da bulundu
14:15
18 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra (LUNA) krizini önceden tahmin eden ve  piyasada ”AlgodTrading (Algod)” olarak bilinen popüler analist, yine endişe uyandıran bir uyarı da bulundu. Analiste göre, LUNA’nin kaderini paylaşacak sıradaki altcoin projesi STEPN (GMT) olabilir.

STEPN (GMT), Neden Risk Teşkil Ediyor?

Terra ekosisteminin işleyişine yönelik eleştirileri ile tanınan Algod, LUNA karşıtlığı ile zaman zaman eleştiri oklarının hedefinde yer aldı. Analist,  UST/LUNA mekanizmasının sürdürülemez olduğunu defalarca dile getirmişti. Algod ayrıca, Terra’nın kurucusu Do Kwon ile LUNA fiyatının Mart 2023’e kadar 88 doların üzerinde kalacağına dair bir de bahse girmişti.

LUNA’nın çöküşünü öngören diğer bir analist de GiganticRebirth olarak bilinen trader idi. Terra’nın çöküşü kripto piyasası için felaket olsa da, UST’nin sürdürülemezliğini tahmin eden trader’lar sonunda haklı çıktı. Çöküş ve bahis hakkında yorum yapan Algod, Kwon’u bahsi kaybetmesi nedeniyle 11 milyon doları ödemeye çağırdı. Algod, “Artık 88 dolara ulaşmayacağı çok açık” ifadesi ile CEO ila adeta dalga geçti. GiganticRebirth ise İngiliz şair Thomas Howell’in eski bir sözünü hatırlatarak, “Tavuklarınızı yumurtadan çıkmadan saymayın” ifadesini kullandı.

Algod’un LUNA ile aynı süreci yaşayacağını iddia ettiği GMT,  bu yıl popülaritesini artırmayı başardı. Algod, alıcılara çok az değer sundukları için GMT’e yönelik uyarıda bulundu. GMT piyasaya çıkan ilk move-to-earn projesidir. Proje, klasik play-to-earn kategorisi ile fitness alanını harmanlayarak, kripto para ekossiteminde yeni bir trend haline gelen move-to-earn kategorisindeki projelerin başında yer alıyor.

İndirilen uygulama aracılığıyla alınan ayakkabı NFT’si sayesinde yürüdükçe token kazandıran Stepn projesi, bu yıl muazzam fiyat performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Analist, bu programın eninde sonunda fiyasko ile sonuçlanacağını iddia ediyor. Alrond’a göre, sistem mantık mekanizmadan yoksun ve bilinçsiz yatırımcılar sonunda zarar görebilir.

Sürdürülebilirlik ve Güven, Ön Plana Çıkıyor

Trader, orta ve uzun vadede GMT‘ye yatırım yapmaya karşı uyarıda bulunurken, token üzerinde “boyutlu” bir kısa pozisyon almayı da düşündüklerini söyledi. Algod, projenin bu yılki feci düşüşüne atıfta bulunarak GMT’ye “bir sonraki” Axie Infinity adını verdi GMT, Nisan ayında piyasaya sürülmesinden bu yana %3000’e varan artışla bu yıl en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alıyor. Birçok kez en çok kazandıran altcoin listelerinin zirvesinde yer alan proje, gündeme oturmayı başardı.

Binance ve OpenSea gibi pazarlar tarafından benimsenmesi de altcoin projesine daha fazla güven vererek bir noktada en büyük 50 kripto para birimi arasında yer almasını sağladı. GMT şu anda 948,8 milyon dolarlık piyasa değeri ile 59. en büyük kripto para konumunda. Uzmanlar, programın sürekli bir alıcı akını görmedikçe, kullanıcıları tokenler ile sonsuza kadar ödüllendirmeye devam edemeyeceğini belirtti. GMT, lansmanından bu yana yaklaşık  % 1500 artışla 1.5595 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar