reklamı kapat

Tencent, Blockchain’e 70 Milyar Dolarlık Yatırım Yapacak

Teknoloji devi Tencent, blockchain'e yatırım yapmaya devam ediyor.
21:00
26 Mayıs 2020

Dünyanın en ünlü mesajlaşma uygulamalarından birisi olan WeChat’in arkasındaki internet devi Tencent, önümüzdeki beş yıllık süre boyunca yeni altyapısını oluşturacağı gelişmekte olan teknolojilere 500 milyar Yuan yani yaklaşık 70 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

Çin’in Dev Firmasından 70 Milyar Dolarlık Blockchain Yatırımı

Tencent, Çin’in en büyük kurumlarından birisi olarak biliniyor ve 1998 yılında temelleri atıldı. Söz konusu şirketin iştirakleri arasında İnternet tabanlı hizmet ve ürün sağlayıcıları, eğlence sektörü şirketleri, yapay zeka ve bunun gibi teknoloji firmaları yer alıyor. Sadece Çin değil aynı zamanda küresel çapta da önemli bir yere sahip olan Tencent’in yatırım yapacağı sektörler arasında blockchain‘in de yer alması oldukça önemli.

Tencent’in Başkan Yardımcısı Dowson Tong, bugün yaptığı röportajda blockchain, yapay zeka, bulut tabanlı hizmetler ve siber güvenlik gibi alanlara yatırım yapılacağını birinci elden doğruladı. Ünlü yönetici bunun yanı sıra Koronavirüs kaynaklı ekonomik durgunluğun yakında ortadan kalkacağını ve yatırımların hız kazanacağını da belirtti.

 Koroanvirüs Çin içerisindeki birçok sektörün ve alanın durma noktasına gelmesine neden olsa da artık hayata yavaş yavaş normale dönüyor ve Çin en hızlı toparlanan ülkelerden birisi oldu. Diğer dünya devleri hala Koronavirüs ile mücadele ederken Çin’in milyarlarca dolarlık yatırımlar yapmaya başlaması, sektördeki dengeleri tamamen Çin lehine değiştirebilir.

Çin sadece blockchain değil aynı zamanda kripto para alında da gelişmelere imza atıyor. Çin’in dijital parasının da çok yakında piyasaya sürülebileceği vurgulanmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.