reklamı kapat

Düşen Bitcoin Fiyatı Balinaları Yeniden Sahile Çekti!

Balinalar düşen Bitcoin fiyatı üzerine alımları arttırdı.
20:00
26 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) 10.000 doları birkaç kere test ettikten sonra ne yazık ki beklenen yükselişi yakalayamadı ve yatırımcıların birçoğunun hayallerini suya düşürdü. Bitcoin’in başarısız 10.000 dolar denemelerinden sonra fiyatın 9.000 dolar bandına inmesi, Satoshi Nakamoto’ya ait olduğu düşünülen Bitcoin cüzdanından yapılan transferlerle daha da kötü bir seviyeye geriledi.

Bitcoin, Satoshi Nakamoto BTC satıyor paniği esnasında 8.700 dolara kadar geriledi ve hala 9.000 doların altında yer alıyor. Ancak aktarılan verilere göre Bitcoin balinaları bu düşüşten ciddi anlamda kazanç elde edip binlerce BTC satın alımı yaptı.

Balinalar Düşük BTC Fiyatından Faydalandı

Santiment tarafından yayınlanan verilere göre Bitcoin balinaları fiyatın 9.500 doların altına indiği 20 Mayıs tarihinden itibaren 12.000 Bitcoin alımı yaptı. Santiment aslında bu analizi ile Bitcoin balinalarının nasıl düşük fiyatlardan alım yaptıklarını ve yatırımcıların korktukları anlarda daha fazla BTC topladıklarını ortaya koydu.

Santiment araştırmanın devamında alttaki tweet içerisinde görülen balina adreslerinin aslında yılın başından beri hafif düşüşlerden sonra BTC alımı yaptığını da ortaya çıkardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.