X


Teknik Analiz: Ethereum (ETH) Önemli Bir Kırılımı Hedefliyor! Bu Seviyeler Takip Edilmeli

Ethereum, yeniden artışa geçti. İşte ETH'de takip edilmesi gereke seviyeler.
10:45
26 Ocak 2022
Teknik Analiz: Ethereum (ETH) Önemli Bir Kırılımı Hedefliyor! Bu Seviyeler Takip Edilmeli
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para birimi Ethereum, geçtiğimiz günlerde yaşanan sert düşüşlerin ardından yeniden yükselişe geçti. Ancak Ethereum’da daha fazla artış için bu kritik seviyenin aşılması gerekiyor.

  • Ethereum yavaş yavaş 2.500 dolar ve 2.550 dolar direnç seviyelerine doğru yükseliyor.
  • Fiyat 2.500 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.
  • ETH/USD saatlik grafiğinde 2.500 dolara yakın dirençle büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir hareket oldu.
  • 2.550 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde net bir hareket olursa parite istikrarlı bir şekilde yükselebilir.

Ethereum Fiyatı Dirençle Karşı Karşıya

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, yaşanan son düşüşle birlikte 2.150 dolar civarında destek buldu ve yeni bir toparlanma dalgası başlattı. Öyle ki ETH‘de başlayan bu yükseliş trendi ile birlikte fiyat 2.250 dolar ve 2.350 dolar direnç seviyelerinin üzerine çıkmayı bile başardı.

Buna ek olarak,  saatlik ETH/USD grafiğinde 2.500 dolara yakın dirençle büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir hareket olurken parite hala 2.500 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görmeye devam ediyor.

Dolayısıyla Ethereum’da takip edilmesi gereken kritik seviyelere bakıldığında yukarı yönde ilk direnç 2.500 dolar seviyesinin yakınında yer alıyorken ilk büyük direnç 2.550 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor.

Bu nedenle 2.550 dolarlık direncin üzerinde gerçekleşmesi muhtemel net bir hareket, Ethereum fiyatında istikrarlı bir artışı tetikleyebilir. Belirtilen durumda ise ETH fiyatı 2.720 dolar seviyelerine kadar yükselebilir.

Buna ek olarak 2.720 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma gerçekleşirse, Ethereum’daki artış ivme kazanabilir. Bu seviyenin üzerinde başarılı bir kapanış Ethereum fiyatını yeniden 3.000 dolar seviyelerine çıkması ile sonuçlanabilir

ETH’de Yeni Dip Olası Mı?

Ancak Ethereum, 2.500 dolar seviyesinin üzerinde bir toparlanma dalgası başlatamazsa bu durumda yeni bir düşüş başlatabilir.  Dolayısıyla takip edilmesi gereken kritik seviyelere bakıldığında aşağı yönde ilk desteğin 2.420 dolar seviyesinin yakınında yer aldığı görülürken, ilk kilit destek 2.320 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor.

Bu nedenle 2.320 dolar seviyesinin altında aşağı yönlü bir kırılma, Ethereum fiyatında keskin bir düşüşü tetikleyebilir. Boğalar için bir sonraki büyük destek ise belki de 2.200 dolarlık bölgeye yakın olabilir.

Ancak bu seviyelerde gerçekleşecek aşağı yönlü bir kırılma fiyatı 2.150 dolar seviyelerine geri çekebilir.

Teknik Göstergeler

Saatlik MACD: ETH/USD için MACD yükseliş bölgesinde hız kaybediyor.

Saatlik RSI: ETH/USD için RSI şimdi 50 seviyesinin üzerinde.

Ana Destek Seviyesi: 2,320 Dolar

Ana Direnç Seviyesi: 2,550 Dolar

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar