X


Tecrübeli Yatırımcıdan Ripple Açıklaması: XRP Bir Menkul Kıymet Mi?

Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt yaptığı son açıklamalarda Ripple aleyhine olabilecek sözler kullandı: XRP bir menkul kıymet mi?
11:26
20 Eylül 2021

Kırk yıldan fazla bir süredir emtia piyasalarında dirsek çürüten tecrübeli yatırımcı Peter Brandt, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu görüşünde olduğunu dile getirdi.

XRP Bir Menkul Kıymet Mi?

Yaptığı son açıklamalarda, “Yeni SEC başkanının yönetimi altında bu türden çok daha fazla zorlukla karşılaşacağız. Şahsen XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu düşünüyorum. Ancak bu, doğru koşullar altında XRP sahibi olmamı engellemez.” sözlerini kullanıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dolayısıyla tecrübeli yatırımcı, kripto para biriminin etrafındaki düzenleyici belirsizliğin, doğru koşullar oluştuğunda XRP alımı yapmasını engellemeyeceğini düşünüyor.

Öte yandan Brandt’ın uzun zamandır bir Ripple eleştirmeni olduğu da biliniyor. Ayrıca Brandt, daha önce yaptığı açıklamalarda henüz dava açılmamışken bile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu XRP’yi, menkul kıymet olarak sınıflandırmaya çağırdığını da belirtmişti.

Bunlara ek olarak SEC, Aralık ayında açtığı davada, Ripple’ın yasadışı satışlar yolu ile 1,38 milyar dolar kazanç elde ettiğini ve bunu da işi finanse etmek için kullandığını ifade ediyor.

Ripple ve SEC

SEC, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un XRP satışları sebebiyle 150 milyon dolar ve Ripple kurucusu Chris Larsen ile eşinin 450 milyon dolar kazandıklarını iddia ediyor. Bunun karşısında Ripple, Bitcoin ve Ethereum’un bir menkul kıymet olarak tanınmadığını dile getirerek karşı argüman oluşturuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar