reklamı kapat

Tanıdığımız Bitcoin Geri Döndü: Bu Hafta Hedef Neresi?

Bitcoin’in fiyatının artması ile birlikte analistlerin tahminleri hangi yönde şekilleniyor?
09:44
27 Temmuz 2020

Dün lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) büyük bir satın alma bakısı ile 9.600 dolardan 10.200 dolara kadar yükseldi. Ancak hemen sonrasında yeniden 9.000 dolarlık bölgeye geri dönmesine sebep olan bir satış baskı ile karşı karşıya kaldı. Analistler ise her ne kadar BTC 5 haneli bölgede çok uzun süre kalamamış olsa da teknik göstergelerin oldukça parlak göründüğünü ifade ediyor.

Analistlere göre, eğer Bitcoin önemli destek seviyelerinin üzerinde kalmayı başarabilirse ufukta 11.500 dolarlık seviye görülüyor.

10.000 Dolarlık Seviye

Bitcoin’in fiyatı uzun zamandır 300 dolarlık bir fiyat aralığında sıkışmıştı. Salı günü nihayet bu durağan hareket bozuldu ve Bitcoin 9.300 dolarlık seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Hafta içinde de devam eden artış ivmesi dün 10.200 doların görülmesini sağladı. Böylece Bitcoin 5 gün içinde hem sıkıştığı fiyat aralığından çıkmış hem de önemli bir psikolojik seviye olan 10.000 doları geçmiş oldu.

10.200 dolarlık seviyenin ardından bir düşüş yaşayan BTC, 9.800 dolara kadar geri çekildi. Ancak bu geri çekilme küçük bir düzeltme olarak kaldı ve fiyat daha büyük bir düşüş yaşamadı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise bu geri çekilme sona ermiş ve fiyat yeniden 10.200 dolar bandının üstüne çıkmış görünüyor.

Analistler Ne Diyor?

Piyasanın popüler analistlerinden Josh Rager, Bitcoin’in geri çekilmesi sonrasında yaptığı açıklamada 9.760 dolarlık seviyenin çok önemli olduğunu ve haftalık mumun bu seviye üzerinde kapanmasını artış hareketini destekleyeceğini dile getirdi. Nitekim öyle de oldu ve Bitcoin Asya piyasalarının da açılmasıyla 10.000 doların üzerini yeniden gördü.

Öte yandan yine Twitter’ın tanınmış kripto analistlerinden Chase_NL, Bitcoin’in dikkatli bir şekilde yükseldiğini, bir geri çekilme ile satın alma baskısı oluşacağını ve bunun da daha güçlü bir harekete yol açacağını ifade etmişti.

Eğer analistlerin bu tahminleri gerçekleşirse halihazırda 10.000 doları aşmış olan BTC’nin 11.500 doları yakın zamanda göreceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.