X


Bitcoin 10.000 Doları Görse de Burada Tutunamadı: Sebep Belli Mi?

Bitcoin yine 10.200 dolar seviyesinin üstüne çıktı.
17:47
26 Temmuz 2020

Toplam piyasa değerine göre lider kripto para birimi Bitcoin bugün beklenmeyen bir şekilde 10.200 dolara kadar yükseldi. BTC/USD işlem çifti bugün 9.600 dolar seviyelerinden bir anda 10.200 dolar seviyelerine kadar yükseldi ve birçok yatırımcının kısa süreli FOMO’ya kapılmasına yol açtı.

Bitcoin’in anlık yükselişinin Bitfinex ve BitMEX kripto para borsalarından kaynaklandığı görüldü. Bitfinex kripto para borsasında 300 milyon doların üzerinde Bitcoin long pozisyonunun açıldığı görüldü ve BitMEX kripto para borsasındaki balinalar da buna yakın miktarlarda işlem açtı.

Bitcoin 10.200 Doları Gördü

Bir anda Bitcoin’in fiyatının 9.800 dolardan 10.200 dolara kadar sıçramasının temel sebebi de borsalardaki bu hareketlilik olarak görülüyor. Buna rağmen lider kripto para birimi 10.200 dolarda tutunamadı ve yatırımcıların beklediği asıl yükseliş trendine henüz girmedi. Peki fiyat konusundaki bu zayıflığın sebebi belli mi?

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Uzmanlara göre bunun ilk sebebi Bitcoin’in yükselişinin balinalardan kaynaklanmış olması. Balinaların yaptığı yüklü  alımların etkisi kısa sürdü ve bireysel yatırımcılar buna uyum sağlayamadı. Bireysel yatırımcıların uyum sağlayamaması ise fiyatın kalıcı olamamasına neden oldu.

Önde gelen kripto para analistlerinden Willy Woo ise 10.000 doların üstüne çıkılması ile Bitcoin‘in yeniden boğa sezonuna girdiğini ifade etti.  Boğanın gelmesi için ise Bitcoin fiyatının yeniden 10.000 dolar üstüne çıkması gerekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar