reklamı kapat

Tahminlerinde Yanılmayan Analist Bitcoin İçin Yeni Tahminini Açıkladı

Tone Vays, Bitcoin için 7.000 dolar uyarısında bulundu.
10:30
12 Haziran 2020

Eski Wall Street ekonomisti ve kripto para yatırımcısı Tone Vays, özellikle Bitcoin hakkında yaptığı tahminleri ile tanınıyor. Daha önce Bitcoin’in sürpriz düşüşünü bilerek kendini ispatlayan Vays, şimdi de sert bir düşüşün yine kapıda olabileceğini ifade etti. Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz günlerde 9.800 dolardan 9.000 dolar seviyesine hızlı bir iniş yaşamıştı.

Bitcoin 7.000 Dolara İnebilir Mi?

Uzmanların bazıları bu düşüşün alım fırsatı olduğunu ve fiyatın yükseliş yaşamaya başlayacağını ifade etse de tahminlerinde yanılmayan Tone Vays, Bitcoin için düşüşün henüz bitmediğini ve fiyatın 7.000 dolar noktasına kadar gerileyebileceğini vurguladı.

Vays konu hakkında yayınladığı tweet’inde BTC’nin önemli direnç noktasını kırması durumunda 10.000 doları yeniden görebileceğini ancak bunun direncin kırılıp kırılmamasına bağlı olduğunu ifade etti. Bitcoin’in alçalan üçgen formasyonunda yer aldığını ve bunun eninde sonunda düşüşe neden olacağını ifade eden analist, yatırımcıları uyardı.

Bitcoin‘in yeniden 7.000 dolara kadar düşmesi ise yatırımcıları ciddi anlamda teşvik edebilir ve alım baskısını arttırabilir.

Bitcoin’i bekleyen bu iki senaryodan hangisinin gerçekleşeceği ise büyük bir merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.