reklamı kapat

Stellar Yatırımcıları İçin Rüya Gerçek Oluyor

Stellar Lumens yatırımcılarının uzun süredir gördüğü rüya sonunda gerçek oluyor; Stellar Coinbase’e geliyor.
14 Mart 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Dünyanın sayılı borsalarından Coinbase sonunda Stellar Lumens’i (XLM) listeliyor ve Stellar yatırımcılarının rüyası gerçek oluyor.

Coinbase Pro dün XLM’de para yatırma işlemlerini kabul etmeye başladığını ve al-sat işlemlerinin yeterli likidite sağlandıktan sonra geleceğini açıkladı. Yayımlanan blog postuna göre süreç en az 12 saat alacak. Stellar henüz Coinbase’in perakende platformlarına (coinbase.com ve Coinbase’in Android ve iOS uygulamaları) eklenmedi.

Stellar Hakkında

Stellar, Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb tarafından, düşük masraflı bir ödeme ağının parçası olacak şekilde kuruldu. Stellar’la ilgili tanıtım yazımıza bu linkten erişebilirsiniz. Coinbase’in blog postunda Stellar’la ilgili şu ifadeler geçiyor:


2014’te kurulduğundan beri (Stellar’ın) vizyonu paranın bankalar, şirketler ve insanlar arasında hızlı ve ucuz bir şekilde dolaşması için dünyanın finansal altyapısını birleştirmek oldu. İnternet dünyanın bilgisayarlarını bilginin küresel olarak paylaşılması için birbirine bağladı. Stellar aynısını para için yapmayı amaçlıyor.

Coinbase Pro XLM’yi listemeyi düşündüğünü Aralık ayında açıklamıştı. Şirketin araştırdığını belirttiği 30 dijital varlık arasında Stellar da vardı. O açıklamadan beri platform Civic, District0x, Loom Network, Decentraland, XRP, Dai, Golem Network and Zilliqa’yı ekledi.

XLM Fiyatı

XLM fiyatı son 4 günde %30’un üzerinde değer kazanarak iyi bir performans sergiledi. Coinbase haberinden sonra da yükselişe devam eden XLM haberimizin hazırlandığı sırada %5,86 yükselişle 0,109 dolardan işlem görüyor. 2,1 milyar dolar piyasa değeriyle 8. sırada yer alıyor.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.