reklamı kapat

Stellar Nasıl Satın Alınır?

XRP'nin kardeş projesi olarak görülen Stellar Lumens nedir?
19:11
17 Ağustos 2020

Stellar Lumens, aslında Ripple (XRP) ile birçok ortak yöne ve özelliğe sahip olan merkeziyetsiz bir ödeme ağı ve projesidir. Stellar Lumens platformunun ve kurucularının hedefi, hızlı, güvenli ve olabildiğince az masraflı para transferi yapabilmek olarak biliniyor. 2014 yılında piyasaya sürülen Stellar, bundan 1 sene sonra da Lumens (XLM) kripto para birimini piyasaya sürdü.

Peki kripto para yatırımcılarının bu kadar yakından tanıdığı Stellar Coin nedir ve Stellar coin nasıl alınır?

Stellar Coin Nedir?

Stellar Lumens Joyce Kim ve Jed McCaleb tarafından 2014 yılında hayata geçirilen bir projedir. Aynı Ripple gibi Stellar Coin’in temel hedefi de küresel havale ve ödeme sektörünü değiştirmek olarak biliniyor. Merkeziyetsiz bir ödeme altyapısına sahip olan XLM, dağıtık defter teknolojisi kullanmakta. Stellar tamamen açık kaynak kodlu bir yapıya sahip.

XLM yani bu altyapının kripto para birimi ise hem uygun ödeme yapmak hem de yatırım yapmak için kullanılmakta. Geçtiğimiz yıllarda Stellar Foundation tarafından toplam 100 milyar adet XLM dağıtılmış ve söz konusu kripto para bu sayede Türkiye’de de adından çokça söz ettirmişti.  Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle Stellar coin’in fiyatında son 24 saat içerisinde %7’lik bir yükseliş yaşandı. Toplam piyasa değerine göre en büyük 14. kripto para birimi olan XLM, “kardeş proje” olarak görülen XRP ne zaman yükselişe geçse aynı şekilde hareket etmesi ile de biliniyor.

Peki Türkiye içerisinde de bu kadar fazla takipçi kitlesine sahip olan Stellar coin nasıl alınır?

Stellar Coin Nereden Alınır?

Stellar coin satın almak için dünyanın en popüler ve güvenli kripto para borsalarından birisi olan Binance kullanmak yeterli olacaktır. Binance üzerinden Stellar coin alma işlemi birkaç adımda gerçekleştirilebilir.

Binance üzerinden Stellar Coin almak için aşağıdaki adımları takip edin:

  • XLM almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna XLM yazın ve altta açılan XLM/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “XLM AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek XLM alma işlemini tamamlayın.

Stellar Nasıl Alınır?

Binance kripto para borsası üzerinden Stellar coin almak için birden fazla işlem çifti kullanılabilir. XLM/BTC, XLM/BNB, XLM/ETH ve XLM/USDT gibi işlem çiftlerinin olması, Binance kripto para borsasını hem likidite hem de işlem çifti açısından en uygun platformlardan birisi haline getiriyor.

Binance’in sahip olduğu yüksek likidite, XLM emirlerinin hızlı bir şekilde iletilebilmesini de sağlamakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.