Son Dakika: Elon Musk Dogecoin (DOGE) Açıklaması!

Özet

  • Geçtiğimiz yıl kripto para yatırımcılarını bezdiren muzip milyarder kripto para paylaşımlarına yeniden başladı.
18:34
27 Mayıs 2022

Geçtiğimiz yıl verdiği destekle Dogecoin’in 0,8 dolara ulaşmasını sağlayan Elon Musk yeni bir paylaşım yaptı. Dünyanın en zengin ismi olan Musk, kripto para topluluğu tarafından da yakından takip ediliyor. Saat 18:27’de yaptığı paylaşımda DOGE için yeni bir müjde verdi.

Elon Musk Dogecoin (DOGE)

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Elon Musk, “Tesla ürünleri Dogecoin ile alınabiliyor ve yakında SpaceX ürünleri de alınabilir olacak” dedi. Yapılan bu paylaşım elbette DOGE fiyatını olumlu etkiledi ve fiyat 0,09 dolara kadar yükseldi. Yazı hazırlandığı sırada ise Dogecoin 0,082 DOLARDAN %5 artışla işlem görmeye devam ediyor.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su olan Elon Musk, uzun süredir kripto paralarla ilgileniyor ve Dogecoin’in gelecekte çok fazla insan tarafından ödemeler için kullanılacağını düşünüyor. 2021 yılının Mayıs ayında SNL Şov isimli programa katılmadan önce Dogecoin paylaşımlarını artıran isim, fiyatın 0,8 doların üzerine çıkmasını sağladı. Birçok yatırımcı 1 dolar hayalinin gerçek olma ihtimali için ciddi miktarda DOGE almıştı. Ancak SNL Şov sırasında altcoin hakkında yaptığı soğuk espriler fiyatın düşmesine sebep oldu.

Elon Musk ve Kripto Paralar

Çin yasaklarından önce Bitcoin’i çevreye verdiği zarar sebebiyle Tesla ödeme seçeneklerinin dışına iten Elon Musk geçtiğimiz yıl kripto para topluluğunun öfkesini hakketmişti. Bu açıklamasından çok kısa bir süre sonra Çin, resmi olarak Bitcoin ve kripto para madenciliğini ana karada yasakladı. Temmuz ayında Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ile katıldığı The Bitcoin Word etkinliğinde BTC ve kripto paralara olan inancını yineleyen Musk, 2021 yılı için ikinci yükseliş döneminin başlangıç fitilini de ateşledi.

Elon Musk, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada Bitcoin madencilerinin %50’nin üzerinde temiz enerjiye geçiş yapması halinde Tesla ödemelerinde yeniden en büyük kripto para birimini kullanabileceklerini söyledi. Michael Saylor’un öncülük ettiği Bitcoin Madencilik Konseyi 2021 yılının son çeyreğinde bu oranın %58’e ulaştığını açıkladı ancak Elon Musk kararından geri adım atmadı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar