Son 1 Haftada Yüzde 180 Arttı! Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Düşerken Bu Altcoin Yükseliyor

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri düşüş yaşarken bu altcoin piyasaya kafa tutuyor.
11:30
30 Aralık 2021
Son 1 Haftada Yüzde 180 Arttı! Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Düşerken Bu Altcoin Yükseliyor
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında ardı ardında düşüşler yaşanırken Ethereum’un en büyük zorluklarından birkaçını çözmek için tasarlanmış Ethereum tabanlı bu altcoin piyasaya meydan okuyor. İşte detaylar…

BTC ve ETH Düşüyor Bu Altcoin Yükseliyor

Lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoin’lerde ardı ardına düşüşler yaşanıyor. Ancak bu Ethereum tabanlı altcoin piyasanın tersine hareket ederek Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoin’lere kafa tutuyor.

Öyle ki METIS, 22 Aralık’ta 73.68 dolar seviyesinden işlem görürken bugün itibarıyla %173 artış yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 200 dolara (ATH) yükseldi.

METIS fiyatında yaşanan vazı volatil hareketler altcoin fiyatının hafta başında 133,42 dolara kadar gerilemesine neden olduktan sonra, METIS yeniden artışa geçti ve bugün gün içerisinde %25’ten fazla artış yaşadı.

Buna karşılık, piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum tüm hafta boyunca yatay işlem görürken, son bir ayın en yüksek seviyesi olan 4.631 dolardan %18.8’lik bir değer kaybı yaşadı.

Lider kripto para birimi Bitcoin ise içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 50.000 doların altında işlem görürken ve şu anda 46.752 dolardan el değiştiriyor.

MetisDAO (METIS) Nedir?

2. katman ölçeklendirme çözümü MetisDAO (METIS), Ethereum’dan daha düşük ücretler ve daha hızlı işlem süreleri sunarken, önde gelen akıllı sözleşme platformunun güvenliğini korumayı hedefliyor.

Proje web sitesinde yer alan bilgilere göre, verileri ve yürütmeyi ikinci bir katmana boşaltmak, Metis’in Web3 uygulamaları oluşturmak ve bunlarla etkileşim kurmak için daha ölçeklenebilir ve düşük maliyetli bir ortam sağlamasına olanak tanıyor.”

Protokol, işlevsel hedeflerine ulaşmak için katman-1 blok zincirinin üzerindeki bir katmanda iyimser toplama teknolojisini kullanırken hem güvenlik hem de yerleşimler için bu temel katmana güveniyor.

Metis’in yerel kripto para birimi olan METIS token, stake etme ve dahili ödemeler için kullanılabilir, ancak aynı zamanda merkezi olmayan özerk bir şirketin (DAC) oluşturulması sırasında Metis Sanal Makinesi (MVM) içinde önemli bir işleve de hizmet etmeyi amaçlıyor.

Ek olarak METIS token’ları ayrıca istenmeyen postaları azaltmada ve geliştiriciler ile kullanıcılar arasında güveni sağlamada rol oynuyor. Kullanıcılar, bir DAC’nin kurulması gibi platformda başkalarıyla bir işbirliği başlatmak için bir miktar METIS’i stake etmelidir.

İşbirliğinin başarılı olması durumunda ise, bu token‘lar ilk kullanıcılara iade ediliyor. Başarısız işbirlikleri, kullanıcıların hisselerini kaybetmelerine yol açabilir (cezaların kesilmesine benzer şekilde). Ayrıca işbirlikçiler de katkıları için METIS’te ödeme yapılacak ve ödüllendirilecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar