Bundle’dan Önemli Hamle: 2021’in İz Bırakan Olayları NFT Oldu!

Bundle, bu yıl 2021’in önemli olaylarını paylaşılabilir yılbaşı kartı konseptli bir non-fungible token (NFT) koleksiyonu haline getirdi.
11:06
30 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yılı önemli derlemelerle kapatmayı adet haline getiren popüler haber uygulaması Bundle, bu yıl da 2021’in önemli olaylarını paylaşılabilir yılbaşı kartı konseptli bir NFT koleksiyonu haline getirdi.

Biraz zorlu geçen 2021’e mümkün olduğunca gülümseyerek veda etmeyi amaçlayan proje, yılın iz bırakan olaylarını görselleştiriyor. Geleneksel yılbaşı tebrik kartı konseptinin ironik bir versiyonu diyebileceğimiz 2021 Hatıra Kartları, çoğunlukla 2021’in başımıza sardığı olumsuz olayları ve birkaç yüz güldüren anı ölümsüzleştiriyor.

2021’in iz bırakan olaylarını en çok okunan ve paylaşılan haberlerinden seçen proje, aslında bir “Beğendiğini seç ve paylaş” mekanizması ile çalışıyor. Ancak 2021 Hatıra Kartları’nı güçlü içgörü ve stilize görseller dışında benzersiz kılan bir durum daha var: Bir NFT projesi olması.

Proje kapsamında üretilen kartlar, 21 adetlik edisyonlar şeklinde NFT koleksiyonu haline getirildi ve OpenSea’de mint edildi. Tarihin ironik bir parçasına sahip olmak isteyenler, bu eserleri Bundle’ın OpenSea hesabında bulabilir.

2021 Hatıra Kartları, Bundle’ın deneyimsel çalışmalar ve değerli markalı içerikler hazırlayan kreatif stüdyosu Bundle Studio tarafından üretildi. Türkiye’nin en sevilen haber uygulaması Bundle, 20 ülkeden 22 farklı kategoride 13 binin üzerinde kaynak ile kullanıcılara kişisel haber akışlarını oluşturma imkanı sunuyor. Günün önemli gelişmelerini anlık bildirimlerle alan kullanıcılar, Bundle’da yılda 500 milyondan fazla içerik tüketiyor.

Bundle tarafından oluşturulan mikro siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar