Blueprint Capital Advisors’ın CEO’sundan Yatırımcılara Kripto Para Uyarısı!

Jacob Walthour, kripto varlıkların görmezden gelinmesinin yanlış olduğunu dile getirerek yatırımcıları uyardı.
11:00
30 Aralık 2021
Piyasa Yeniden Artışa Geçti! İşte Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blueprint Capital Advisors’ın CEO’su Jacob Walthour, kripto varlıkların görmezden gelinmesinin hata olduğunu ifade ederek yatırımcıları uyardı. Ayrıca Walthour, kripto para birimlerinin ilerleyen süreçlerde de hisse senetlerinden daha fiyat performansları sergileyeceğine yönelik beklentisini dile getirdi.

Walthour: Kriptoyu Görmezden Gelmek Yanlış Olur

Blueprint Capital Advisors CEO’su ve kurucu ortağı Jacob Walthour, Çarşamba günü CNBC ile yaptığı röportajda kripto ve hisse senedi piyasalarına dair düşüncelerini aktardı. Mal ve hizmet değiş tokuşunda ödemelerde kullanılan para birimlerinin yıllar içerisindeki değişimine dikkat çeken Walthour, kripto para birimlerinin 5-10 yıl içerisinde bu rolü üstelenebileceğini ifade etti.

Artık kripto para birimleri ile ödeme kabul eden çok sayıda şirketin olduğunu vurgulayan Walthour, konuya ilişkin ifadelerinde şu sözlere yer verdi:

“Son 5 yıldır vahşi batıyı andıran bu varlık sınıfını, görmezden gelmek yanlış olur diye düşünüyorum.”

Walthour, kripto varlıkların değer artışlarına devam etmesi ve hisse senedi tarafında ise bir duraklamanın söz konusu olması durumunda süreç içerisinde bu varlıkların benimsenmesinin yüksek oranlarda artacağını söyledi.

Walthour’ın 2022 Beklentisi

Walthour, kripto para birimlerinin, son yıllarda sergiledikleri fiyat performansları ile birlikte portföy çeşitlendirmede iyi bir alternatif olabileceğini ifade etti. Mevcut piyasa koşullarında çok yüksek volatiliteli fiyat hareketlerinin olduğunu kabul eden Walthour, kripto para birimlerinin 2022 yılında hisse senetlerinden daha iyi bir fiyat performansı sergileyeceği yönündeki beklentisini dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar