Piyasa Yeniden Kırmızıya Büründü! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Kripto paralarda düşüş sürüyor. Bitcoin ve altcoin'lerde son durum ne?
08:43
30 Aralık 2021
Piyasa Yeniden Kırmızıya Büründü! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 3 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 50.000 doların üzerinde bir artış başlattı ancak başarılı olamadı. Öyle ki Bitcoin daha sonra yeniden bir düşüş başlattı ve 50.000 dolar seviyesinin de altına geriledi. Buna ek olarak düşüş hızlandı ve geçtiğimiz gün itibarıyla 64.000 dolar seviyesine iğne attı.

Bitcoin’deki bu düşüş doğal olarak altcoin’leri de etkiledi ve pek çok altcoin‘de büyük değer kayıplarına neden oldu. Şimdi gelin kripto para piyasasında son durum ne hep birlikte bakalım.

Bitcoin (BTC)

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşün ardından 23 Ocak’ta yeniden 50.000 doların üzerine yükselmeyi başardı.

Ancak BTC, bu bölgede tutunmayı başaramadı ve yeniden 50.000 dolarlık kritik seviyenin altına geriledi. Fiyat burada bir süre konsolide olduktan sonra geçtiğimiz günlerde 50.000 dolar üzerine yeni bir test gerçekleşti.

Öyle ki fiyat bu kez 52.000 dolarlık önemli bir seviyeye ulaştı ve bu seviyeyi geride bıraktı. Ancak boğalar daha fazla artışa izin vermedi ve Bitcoin yeniden düşüşe geçti.

Bitcoin’deki bu son düşüş fiyatı oldukça aşağıya çekti. Öyle ki amiral gemisi kripto para birimi BTC, 28 Aralık’ta 50.000 doların da üzerinde işlem görürken fiyat bugün itibarıyla 46.000 dolara kadar geriledi.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte %2.35’lik düşüşle 46.792 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Altcoin’lerde Son Durum Ne?

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum‘a baktığımızda, popüler kripto para birimi de Bitcoin’le benzer bir performans sergiledi.

Ancak ETH, yaşanan düşüşün ardından hızlı toparlanırken genel olarak 4.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem görmeyi başardı.

İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla Ethereum, son 24 saatte %3.63 artışla 3.671 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Öte yandan ilk 10’daki diğer altcoin‘lere baktığımızda genel olarak bir düşüşün hakim olduğu gözler önüne seriliyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) son bir haftada 2.58’lik bir değer kaybı yaşarken, son 24 saatte 3.88 düşüş yaşadı ve şu anda 516 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Ayrıca popüler altcoin Solana‘da son bir haftada %5.17’lik düşüş yaşarken son 24 saatte %3.53’lük değer kaybıyla 170 dolardan el değiştiriyor.

Son olarak Cardano, ilk 10 içerisinde son 24 saatte en çok düşüş yaşayan altcoin olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki ADA, son 24 saatte %7’nin üzerinde bir değer kaybı ile 1.32 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar