X


Solana Teknik Analizi: SOL, Yeni Bir Ralliye Zemin Hazırlıyor

Solana, fiyat kanalınının üst trend çizgisi seviyelerinde potansiyel bir kırılma senaryosu çiziyor.
16:01
23 Eylül 2021

Geçtiğimiz hafta zor günlerden geçen kripto para piyasasında Solana (SOL), toparlanma sinyalleri ile birlikte iyileşme belirtileri gösteriyor. Son 24 saatte %13’lük artış, SOL’un düşüş trendinden kurtulması adına önemli bir performans olarak kayıtlarda yer aldı.

Solana Kritik Bölgede İşlem Görüyor

Solana, fiyat kanalınının üst trend çizgisi seviyelerinde potansiyel bir kırılma senaryosu çiziyor. Ancak bunun gerçekleşmesi için SOL kritik bölge olarak tabir edilen 151 doların üzerinde belirleyici bir kapanış gerçekleştirmesi gerekiyor.

SOL, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 143 dolardan işlem görüyor. CMC sıralamasında yedinci konumda bulunan SOL, 43 milyar dolar değere sahip. 115 dolar seviyelerinde 3 haftaya yakın bir dip hareketinin ardından %30’luk ralli tetiklenmişti. Bu noktadan itibaren SOL 180 dolardan %20’lik bir sıçrama ile 216 dolara uzanmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu senaryonun benzeri için SOL’un 151 dolarlık direnç noktasını yerle bir etmesi gerekiyor. Öte yandan önümüzdeki 24 saat içerisinde yukarı yönlü hareket gözlenmezse düşüş senaryosu devreye girebilir. Aşağı yönlü bir kırılmada dip seviyeler 102 dolar ve 89.5 dolar olarak belirlendi.

SOL Grafik Verileri

4 saatlik grafik verilerine göre RSI yükseliş bölgesine hareketlense de henüz 60’ın üzerine çıkamadı. MACD, artış trendini doğruluyor ancak belirgin bir tırmanış gözlemlenmedi. SOL düşüş trendi izleyen bir fiyat hareketi izlerken Chaikin Para Akışı pozitif bölgeye yükseldi. Sermaye girişlerinin son birkaç saatte hız kazandığı kaydedildi.

Özetlemek gerekirse 151 doların üzerinde bir kapanış yükselişe momentum kazandırabilir. Ancak bu bölgenin reddedilmesi durumunda 89.5 dolara kadar düşüşler kaydedilebilir. 24 saatlik işlem hacimleri ve teknik analiz verileri kapsamında önümüzdeki seansların dikkatle takip edilmesi gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar