Solana (SOL) Fiyat Analizi: “Buna Hazır Olun!”

Solana'nın (SOL) grafikleri nasıl bir fiyat hareketi için hazırlanıyor? Kripto para biriminde önümüzdeki günlerde yükseliş gelecek mi?
22:30
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Akıllı sözleşme platformu Solana’yı (SOL) bir dizi yeni özelliğini duyurmasının ardından nasıl bir fiyat hareketi bekliyor? Zincir üstü veriler ne durumda?

SOL On-Chain Verileri!

Önde gelen veri analiz platformu Santiment tarafından sağlanan verilere göre, 14 Şubat tarihinden bu yana bazı metrikler düşüş kaydediyor. Ayrıca Solana, Şubat ayı içerisinde BONK destekli yükseliş momentumunu ilerletmek için önemli bir mücadele verdi. Ancak Şubat ayı başından bu yana CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre kripto para birimi, değerinin %11 oranından fazlasını kaybetti.

Bununla birlikte platformda kilitlenen toplam değer (TVL), DeFiLlama’ya göre son 30 gün içerisinde %9 oranında düşüş kaydetti ve yazı kaleme alındığında son 24 saatte %1,41 oranında geriledi. SOL’un NFT cephesindeki performansı da pek heyecan uyandırmadı. Cryptoslam’in verilerine göre, blok zincirdeki işlem sayısı son yedi günde neredeyse %30 oranında düşerken, satış hacmi %30’dan fazla geriledi. Daha önceden de belirtildiği gibi NFT desteği, Solana geliştiricilerinin önümüzdeki günlerde piyasaya sürmeyi planladıkları temel özelliklerden biriydi. Ancak bunun Solana’da NFT’ler inşa etmek için daha fazla yatırımcıyı çekip çekmeyeceği henüz belli değil.

Solana Fiyat Tahmini!

Öte yandan, Solana’nın weighted sentiment verisi 12 Şubat tarihinde aylık zirvesine ulaştıktan sonra negatif bölgeye girdi ve bu durum yatırımcıların beklentileri konusunda hâlâ gergin olduğunu işaret ediyor olabilir. Bunun nedeni olarak ise son iki gün içinde yükselen ve temkinli kullanıcıların SOL’a yatırım yapma cesaretini kıran fiyat volatilitesi olabileceği belirtildi. Binance Funding oranı, yazı kaleme alındığında pozitifti ve bu durum kısa vadeli bir yükseliş sinyali olabilir. Ayrıca kripto para projesindeki olumsuz havadan ötürü uzmanlar, yatırımcıları temkinli davranmaları konusunda uyardı.

Yazı kaleme alındığında SOL bir önceki güne kıyasla %5 oranında düşüşle 22,64 dolar seviyesinden işlem görüyor. Düşen temel göstergelerle, SOL fiyatının önümüzdeki hafta içi günlerde volatiliteli olabileceği belirtildi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar