2 Kıdemli Uzmanın Güncel Görüşü: Hafta Sonu Bitcoin ve Kripto Paraları Bekleyenler!

Rallinin ardından düşük hacimli hafta sonu başlıyor. Eğer Ocak ayındaki hareket tekrar edecekse fiyatta daha fazla yükseliş görmeliyiz. Peki uzmanlar ne diyor?
22:50
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin fiyatı bu hafta sürpriz bir şekilde 21.200 dolarlı seviyeden saatler içinde 25.250 dolara sıçradı. Ancak altcoinlerin çoğu için pek değişen bir şey olmadı.  Bu durum Bitcoin’in hızlı yükseliş yaşadığı dönemler için normal, peki sırada ne var? Önümüzde hacim bakımından daha sakin olan hafta sonu günleri var.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı ABD piyasalarının açılışıyla birlikte bugün yeniden 24.200 doların üzerine çıktı ve yazı hazırlandığı sırada halen burada bulunuyordu. Fiyat 23.330 dolar seviyesine düştükten sonra hızlı biçimde toparlandı. Peki bundan sonra ne olacak? Popüler kripto para analisti Scott Melker yatırımcıları kısa vadede gelişebilecek düşüş hareketine karşın uyardı. Wall Street Kurdu olarak bilinen Scott şunları söyledi;

“Haftalardır 25.212 dolar seviyesi için bağırıp duruyorum. Üstüne çıkılması (ideal kapanış) 69.000 dolardan bu yana ilk kez daha yüksek bir tepe noktası oluşturuyor. Bu ayı trendini kırar. Ancak sadece bu seviyeye dokundu ve ardından düşmeye başladı artık dikkat etme zamanı.”

Borsalardaki hareketliliği inceleyen Material Indicators teklif desteğinin yükseldiğini ve spot fiyatı da beraberinde götürdüğünü tespit etti.

“5 haftadır takip ettiğimiz kötü şöhretli BTC satın alma duvarı, bu kez 21 Günlük Hareketli Ortalamanın hemen üzerinde, stratejik olarak yeniden hareket etti.”

Buna göre direnç seviyesi 25.600 dolara kadar yükseldi ve trend değişimi için bu seviyenin üzerinde ikna edici kapanışlar görülmeli.

Kripto Paralar Yorum

Poppe gibi analistler Bitcoin’in yaşadığı reddin fiyatı 12.000 dolara kadar itmeyeceğini ancak bir düzeltmenin görülebileceğini düşünüyor. Sürekli olarak yükselen fiyat zaten mantıklı değil ancak BTC’nin daha yüksek dipler yaparak yoluna devam etmesi gerekiyor. Örneğin 21.200 dolar testinin ardından toparlanan fiyat 23.330 bölgesinden döndü ve 25.200 doları tekrar aşabilirse daha yüksek bir dip oluşturup konsolide olması gerekecek. Poppe kısa süre önce şunları söylemişti;

“Etrafınızdaki herkes tam tersini haykırırken uygun bir strateji belirlemek zor. Bu rahatlama rallilerinde olan da bu. İnsanlar son 18 ayın zihniyetine takılıp kalmış durumda ve yalnızca daha fazla düşüş bekleyebilirler. Dolayısıyla açığa satış yapmaya devam ediyorlar.”

Özetle Bitcoin için düşük hacimli hafta sonunda bir miktar geri çekilme mantıklı gibi bekleniyor. Altcoinler bu süreçte zaten ciddi bir yükseliş yaşayamadığı için daha düşük dipler yapabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar