X


SkyBridge Capital’in CEO’su, Geleceği İnşaa Edeceğini Düşündüğü Üç Blockchain Ağını Sıraladı: Bitcoin, Ethereum ve Algorand

Yakın zamanlı bir röportajında SkyBridge Capital'in kurucusu Scaramucci, Algorand'ın geleceği hakkındaki fikirlerini paylaştı.
15:34
30 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

New York merkezli küresel yatırım şirketi SkyBridge Capital’ın kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, Algorand (ALGO) hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Kısaca Algorand (ALGO) Nedir?

Algorand, katılımcılara merkeziyetsizlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sağlamayı amaçlayan açık kaynaklı bir blockchain projesidir. Ağın, yerel para birimi ALGO‘dur. Algorand, “Saf Hisse İspatı (Pure Proof of Stake)” adlı konsensus algoritmasını kullanır. Ağ, kullanıcılara son derece özelleştirilebilir akıllı sözleşmeler sunuyor ve yüksek işlem hızı ile düşük işlem maliyeti sağlıyor.

Potansiyel Kullanım Alanlarına Örnek Verdi

Real Vision ile yaptığı röportajında Scaramucci, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında Ethereum’un rakibi olan Algorand’ın çok geniş kullanım alanlarına sahip olduğunu söyledi. Scaramucci, toplumda ortak mal ve hizmetlerin karşılaştığı sorunları ve bunları çözmek için kriptonun nasıl kullanılabileceğini özetledi. Özellikle, insanların büyük havayollarına seyahat etmek için biriktirdiği ödül puanlarını nadiren kullandıklarını söyleyerek, konuya ilişkin örnekler verdi:

“Bu token karşılığında, hesaplardan o ödül puanlarının çekebileceği bir token oluştursak nasıl olur? O zaman bu ödül puanlarının, herhangi bir markette veya başka bir işletmede kullanabileceğiniz bir evrenselliği olur. Algorand, bunu çözmek için en iyi blok zincirine sahip.”

Kurulan Ortaklıklar

13 Eylül’de NAX ve Scaramucci’nin SkyBridge Capital şirketi “Algorand’ın öncelikle Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da benimsenmesini hızlandırmak için bir dizi Algorand tabanlı hizmet, dijital uygulama ve Kurumsal yatırım fırsatları sağlayan bir ortaklık” duyurdu. Bu stratejik ortaklık SkyBridge, NAX ve Algorand arasında UNLOX bir girişimle başlayacak.

Algorand’ın geleceği ile ilgili çeşitli fikirlerini aktaran SkyBridge Capital’in kurucusu Scaramucci, Bitcoin, Ethereum ve Algorand‘ın geleceği şekillendirecek üç blok zinciri olduğunu dile getirdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatilieye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar