X

Skybridge Capital CEO’su, Bitcoin (BTC) Düşüşünü Yorumladı

Anthony Scaramucci, lider kripto para birimi Bitcoin'in henüz dibi görmediğini ve oynaklık sonucunda düşebileceğini aktardı.
20:30
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, lider kripto para Bitcoin’in 42.000 dolara gerilemesine dair yorumlarda bulundu. Başarılı CEO, CNBC’ye verdiği röportajda önemli konulara değindi.

Deneyimli CEO’dan Piyasa Değerlendirmesi

Anthony Scaramucci, lider kripto para birimi Bitcoin‘in henüz dibi görmediğini ve oynaklık sonucunda düşebileceğini aktardı. Bu bağlamda Scaramucci şunları sarfetti: “Sanırım bundan sonra olacak şey daha fazla konsolidasyon. Konsolidasyon bir varlığın dar bir aralıkta genellikle son zamanlardaki yüksek seviyesinden daha düşük noktada işlem görmesidir. Henüz Bitcoin satın almadım. Skybridge Capital bu noktada henüz oyuna dahil olmadı. Muhtemelen kısa vadede bir miktar daha beklememiz gerekecek. İnsanlar korkudan zıpladıkça oynaklık dalgalarını göreceğiz.”

Finansal piyasalar, Federal Rezerv’in 2022’de birçok kez faiz oranlarını yükseltmeye hazır olduğuna dair beklentilerle yıprandı ve Bitcoin düşüş eğilimine girdi. Bunun nedeni ise önceki iki dönemde varlıkları artıran ultra gevşek para politikasıydı. Lider kripto paranın fiyatı geçtiğimiz 24 saat içerisinde %4 düşüşle işlem gördü.

Scaramucci daha önce de belirttiği üzere düştüğünde Bitcoin satın alımını tavsiye etti. Analistlere göre FED’in bu yıl en az üç kez faiz oranlarını artırması bekleniyor. Şimdiye kadar bu beklentiler özellikle spekülatif teknoloji hisseleri ve kripto para birimleri gibi riskli görülen varlıklar için özellikle kötüydü.

Scaramucci’nin Kriptolara Bakışı

Kısa süre önce eski Başkan Donald Trump’ın Beyaz Saray İletişim Şefi görevini yapan Scaramucci, Bitcoin’in olgunlaştığını ve henüz güvenli liman olmadığını aktarmıştı. Scaramucci, son dalgalanmaya rağmen uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının mutlu sona ulaşacağını bildirdi: “Bu, erken benimsenen bir teknoloji hikayesi.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar