X


Polygon (MATIC) Ağ Etkinliği Rekor Kırıyor! Peki Sebebi Ne?

Ağ etkinliği rekoru fiyata yansıyacak mı? Polygon bu rekoru neye borçlu?
19:42
14 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önceden Matic Network adıyla bilinen Polygon (MATIC) ağındaki aktif hesaplar ve günlük hareketliliği önemli bir seviyeye ulaştı. Kaynak açısından en verimli ve uygun maliyetli EVM uyumlu blockchain’lerden biri olan Polygon (MATIC), aktivitesinde benzersiz bir artış yaşanıyor.

Polygon (MATIC) Ağ Etkinliği Rekor Kırıyor

Polygon (MATIC) ağ etkinliği günde 500.000 adrese ulaştı. Polygon araştırmacısı Raphael Signal (Twitter’da RaphaelSignal) tarafından paylaşılan kapsamlı istatistiklere göre, Polygon (MATIC) ağındaki aktif adreslerin sayısı 2022’nin ilk haftasında %36 arttı.

Ayrıca, son günlerde, toplam geliri ve ortalama işlem maliyeti göstergeleri üç kattan fazla arttı. Hal böyle olunca da gelir söz konusu olduğunda yeni bir rekor kırılıyor. Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, ürününün birbiri ardına rekorlar kırdığını kaydetti.

Nailwal şunları söyledi:

“@0xPolygon, aktif adreslerde ve gelirde yeni ATH bölgeleri oluşturdu. Bu rekorlar çok sıkıcı hale geldi, yeni bir şey yok”.

Aynı zamanda, diğer bazı göstergeler (günlük net işlem sayısı ve köprüler üzerinden USD cinsinden likidite geliri hacmi) yatay seyretmektedir.

Sunflower Farmers

Bu etkileyici Polygon (MATIC) aktivitesi artışı, GameFi protokolleri etrafındaki coşkuya atfedilmelidir. Daha önce Sunflower Farmers oyna-kazan protokolünün artan popülaritesinin ağ ücretlerini artırdığından bahsetmiştik. Ekosistemdeki benzer uygulamaların sayısı artmaya devam ederse aktiflik daha yukarıda zirveler yapabilir.

Oyun, tüm platformlarda en popüler dApp oldu. Bunun yanı sıra, Polygon’daki (MATIC) en iyi 10 uygulamadan 6’sı GameFi alanında. Polygon (MATIC) en azından GameFi konusunda ciddi rağbet görüyor. Sunflower Farmers, aktif yerleşik cüzdanlar açısından Polygon‘daki (MATIC) en popüler oyun değil; TOWER token’ın ekosistemi %20 daha fazla kullanıcı çekmeyi başardı.

Polygon yazı hazırlandığı sırada 2,3 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Bitcoin’in gün içinde 42.000 dolarlı seviyelere gevşemiş olması elbette fiyatı olumsuz etkiledi. Ancak uzun vadeli yatırımcılar genişleyen ekosistemden umutlu ve fiyatın daha da artmasını bekliyorlar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar