X

Sıra Cem Yılmaz’da: Ünlü Komedyenin Dikkat Çeken NFT Paylaşımı!

NFT piyasasındaki popülerlik günden güne artarken Türkiye’nin en ünlü komedyenlerinden Cem Yılmaz da NFT ekosistemine adım attı.
11:00
7 Ekim 2021

2021 yılı non-fungible token’ların (NFT) ve merkezsiz finansın (DeFi) yılı oldu. Özellikle sanat eserlerinin tokenlaştılabiliyor olması pek çok ünlü ismi de NFT ekosistemine çekti. Türk komedi dünyasının en popüler isimlerinden Cem Yılmaz da NFT ekosistemine adım atan son isimlerden oldu.

Cem Yılmaz’dan NFT Paylaşımı

Ünlü komedyen dün gece Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda “Var mı NFT isteyen. İsteyene atıyorum. Deneme ya bir şey değil :)” sözlerini kullandı. Sonrasında ise Yılmaz, yine Twitter aracılığı ile NFT denemelerini takipçileri ile paylaştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Görünüşe göre Cem Yılmaz NFT’erini oluşturmak için OpenSea platformunu kullanıyor. OpenSea kendisini, “Dünyanın en büyük NFT piyasası” olarak tanımlıyor. Platform aracılığı ile kullanıcılar dünyaca ünlü NFT’leri satın alabiliyor, saklayabiliyor ve satış yapabiliyor.

NFT Ekosisteminin Büyümesi

NFT ekosistemi son zamanlarda oldukça popüler hale geldi ve NFT’ler gerçekten çok büyük rakamlara alıcı bulmaya başladı. Bazıları sadece saklamak ve değerlendiğinde satış yapmak için NFT satın alırken bazıları bu NFT’leri dijital bir sergide sergilemeyi amaçlıyor.

Öte yandan resimlerden şarkılara, domain adlarından spor ile ilgili ürünlere kadar pek çok şey NFT olarak tasarlanabiliyor ve satışa sunulabiliyor.

NFT ekosisteminin gelecekte çok daha büyük hale gelmesi ve bir süre sonra tüm sanatsal eserlerin NFT’lere dönüşeceği düşünülüyor. Özellikle metaverse’ün de ortaya çıkması ile birlikte her şeyin dijitalleşebileceği ve NFT’lerin çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlayacağı yaklaşımı bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar