X


Kripto Para Gurusu: “Kripto Para Piyasa Değeri 100 Kat Artabilir”

Real Vision CEO'su Raoul Pal, kripto paraların toplam piyasa değerinin 100 kat kadar artabileceğini düşündüğünü ifade ediyor.
10:32
7 Ekim 2021

Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto paraların genel piyasa değerinin hala büyümek için devasa bir alana sahip olduğunu düşünüyor. Pal, Anthony Pompliano ile yaptığı yeni bir röportajda kripto piyasasının internetten daha hızlı büyüdüğünü söylüyor.

İnternet ve Kripto Para Karşılaştırması

Pal konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “İnternetin benimsenmesiyle ilgili bir grafiğim var ve kripto parayla güzel bir şekilde eşleşiyor, ancak internet 150 milyon kullanıcıya sahipken yılda %63 büyüyordu. Kripto para birimleri yılda %113 büyüyor. Yani bu tüm tarihte teknolojinin en hızlı benimsenme oranının iki katı.” sözlerini kullandı.

Daha önce böyle bir durum ile karşılaşmadığımızı ifade eden Pal, “Hiç böyle bir şey görmedik. Matematiksel tahminlerle 2024’e kadar 1 milyar insana ulaşacağız. Yani bu gerçekten çok hızlı olacak. On yılın sonunda muhtemelen 3.5-4 milyar insana yani dünyanın çoğuna ulaşacağız.” sözlerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu noktada şu an için tüm kripto para birimlerinin piyasa değerinin yaklaşık olarak 2,25 trilyon dolar olduğunu hatırlatmakta fayda var. Ancak Pal, hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul dahil olmak üzere çoğu büyük varlık sınıfının 150-300 trilyon dolar aralığında olduğunu belirtiyor.

Piyasa Değeri 100 Kat Artabilir

Eski Goldman Sachs yöneticisi, kripto piyasasının diğer sektörlerle eşleşmesi için 100 kat artacağını düşünüyor ve şu ifadeleri kullanıyor.

“Diğer varlık sınıflarına uyması için yaklaşık olarak adil bir değerin 200 trilyon dolar olduğunu düşünüyorum. Yani 100 kat. Kaydedilen tüm tarihte bu tür bir büyüklüğün 100 katını yapan bir varlığımız olmamıştı.

Pal açıklamasına, “Bunu daha önce hiç görmedik, hiçbirimiz bunu yaşamadık. Bence bu, dünyanın en kısa sürede gördüğü en büyük servet nesli olacak.” sözleri ile devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI