X

Silk Road’un Kurucusu Dread Pirate Roberts Başkanlık Affı İçin Roger Ver’den Yardım İstedi

Silk Road adlı sitenin kurucusu olduğu iddia edilen Ross Ulbricht Roger Ver'den yardım istedi.
23:00
2 Ocak 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

İnternetin karanlık yüzü dark web’deki Silk Road adlı sitenin kurucusu olduğu iddia edilen Ross Ulbricht, Bitcoin İsa’sı olarak bilinen Roger Ver’den yardım istedi.

Başta uyuşturucu ticareti olmak üzere illegal faaliyetlerin kol gezdiği Silk Road 2011 yılında kurulmuş ve kısa süre içerisinde 1 milyon aktif üyeye ulaşmıştı. Site üzerinde yapılan  yasa dışı faaliyetlerin işlem hacminin milyar dolarlara ulaşmasına ABD Senatosu kayıtsız kalamamıştı. Önce Silk Road’ın sunucuları FBI tarafından tespit edilmiş daha sonra ise sitenin yöneticisi Ross Ulbricht akıl almaz bir operasyonla yakalanmıştı.

Silk Road’un kurucusu olduğu iddia edilen Ross Ulbricht şu anda tutuklu bulunduğu Colorado’daki cezaevinden Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver’e mektup gönderdi. Ulbricht mektupta mahkum edildiği müebbet hapis cezasından kurtulmak için Roger Ver’den yardım talep etti. Ulbricht, Roger Ver’e yazdığı mektupta seçeneklerinin tükendiğinden bahsetti ve tek umudunun başkanlık affı olduğunu belirtti:

Özellikle ilk zamanlarda çok az sayıda insan hukuki mücadelemde beni desteklerken sizin cömert yardımlarınıza rağmen mahkemede defalarca kaybettim. Çok büyük çaba gösterdik. Ancak ne kadar çabalarsam çabalayım kazanma şansım çok az. Bu nedenle en iyi şansım başkanı cezamı hafifletmeye ikna etmek.

Ulbricht ayrıca başkanlık affı için kripto para topluluğunun desteğine ihtiyacı olduğunu da açıkça belirtti. Bu nedenle Ulbricht Roger Ver’den bir video klip hazırlamasını istedi. Geçtiğimiz yıl Ross Ulbricht’in başkanlık affı alması için change.org adlı sitede bir kampanya başlatılmıştı. Yaklaşık 115 bin kişinin imzaladığı kampanya ayrıca bir siyasi partinin ve senatörün desteğini almayı da başarmıştı. Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıl Liberteryen Parti, Başkan Donald Trump’a Ross Ulbricht’i affetmesi için çağrıda bulunmuştu. Liberteryen Parti’nin genel başkanı Darryl Perry yaptığı konuşmada Ross Ulbricht’i “siyasi mahkum” olarak nitelendirmişti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar