X


Sıkı Tutunun Bu Altcoin Uçuşa Geçebilir! Metrikler Yeni ATH’ı İşaret Ediyor

Yüzde 8 artan bu altcoin uçuşa geçebilir. Metrikler tüm zamanların en yüksek seviyesini işaret ediyor.
19:25
13 Eylül 2021
Sıkı Tutunun Bu Altcoin Uçuşa Geçebilir! Metrikler Yeni ATH'ı İşaret Ediyor

Cardano, Solana, LUNA, AVAX  gibi kripto para birimlerinin bu ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla birlikte altcoin’lerin toparlanma beklentisi arttı. Öyle ki BTC‘nin yavaşlayan momentumu ve son zamanlardaki ani çöküşle birlikte, büyük kripto para birimleri bu durumun ağırlığıyla karşı karşıya kaldı.

Polkadot Yeni ATH Yolunda

Popüler kripto para birimi Polkadot (DOT), son düşüşün ardından beklenenden daha hızlı toparlanmayı başaran ilk on içindeki tek altcoin olarak sessiz bir kazanan olarak ortaya çıktı.

Bitcoin‘in pazar hakimiyeti hafta sonu boyunca %40’a yakın düşmeye devam ederken, Polkadot’ta durum farklıydı. Öyle ki DOT, piyasadaki düşüşün ardından yönünü sürekli yukarı doğru tutmayı başardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

İçeriğin hazırlandığı sırada piyasadaki düşüşe rağmen artışını sürdüren kripto para birimi, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %4.70’lik bir artışla 63 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

Öte yandan DOT 49.35 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinin sadece %23 altında hareket ederken yeni bir ATH‘a imza atıp atamayacağı merak konusu.

Veriler Yükseliş İşareti Gösteriyor

Günlük grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) neredeyse dikey bir artış gördüğünden, zincir içi ölçümler ve fiyat odaklı veriler DOT için büyük bir yükseliş hikayesi sundu. Özellikle, 7 Eylül’den itibaren, DOT’un 5 milyon USD’den fazla olan balinalar tarafından tutulan stablecoin arzının yüzdesinde keskin bir artış yaşandı.

Metrik hala yükseliş trendinde olduğundan, metriklerde benzer zirvelerin daha önce fiyat zirvelerinden önce gözlemlenmiş olması dikkat çekiciydi. Ek olarak, birikim her zaman fiyat için iyi bir sinyaldir. CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde hacimlerde neredeyse %140’lık bir artış görüldüğünden ticaret hacimleri de DOT‘un yükselişini destekliyor gibi görünüyordu.

Ayrıca, bu ayın başlarına doğru, DOT’un toplam stake edilen arzı %59’dan %64’e yükselerek iyi bir sıçrama gördü. Stake edilen değer ne kadar yüksek olursa, ağın gücü o kadar iyi olur. Buna ek olarak, Polkadot‘un geliştirme faaliyetindeki artış, fiyat artışına daha da yardımcı oldu.

Kripto para biriminde, işbirlikleri ve entegrasyonlar genel olarak projelere çok fazla ilgi getirdi. Polkadot bu cephede de iyi gidiyordu. Öyle ki Acala’nın Polkadot’ta DeFi‘yi güçlendirmek için Chainlink ile entegre olduğu haberi Polkadot fiyatını olumlu bir şekilde etkiledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar