Sıcak Gelişme: Justin Sun’dan FTX Sonrasında DCG’ye Büyük Teklif!

Tron'un kurucusu Justin Sun'dan, Digital Currency Group'a (DCG) milyar dolarlık teklif! İşte Justin Sun'ın büyük teklifinin detayları!
22:20
13 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarının tanınan ismi Justin Sun, iflas eden popüler borsa FTX’e geçtiğimiz aylarda sunduğu teklifin bir benzerini Digital Currency Group’a (DCG) sundu! Reuters’dan elde edilen verilere göre tanınan isim Justin Sun, son birkaç gündür kripto para piyasalarında tartışmalı olaylara tanık olan Digital Currency Group varlıkları için 1 milyar dolar ayırabileceğini belirtti.

DCG İddiaları!

Ekosistemde art arda yaşanan derin düşüşlerin sonrasında meydana gelen likidite krizi nedeniyle birçok büyük kripto para şirketi iflasını bildirdi. Terra (LUNA) ekosistemi ile başlayan iflaslar zinciri 2022 yılının son birkaç ayı içerisinde popüler kripto para borsası olan FTX’in de iflas etmesiyle devam etti. Yaşanan peş peşe krizler sonrasında piyasalara hakim olan ayı sezonunun etkisini arttırmıştı. Birkaç gün önce Gemini borsası yetkililerinin Digital Currency Group kurucusu Barry Silbert’a ve şirkete yönelttiği iddiaların ardından DCG kurucusu 19 soruluk bir anketi Twitter üzerinden yanıtlamıştı.

Justin Sun Teklifi!

Bununla birlikte tüm bu olayların yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) her iki şirkete de dava açtığını duyurdu. Açılan davada SEC, Gemini Earn’deki bireysel yatırımcıların kripto paralarını çekemedikleri, varlıklarının içeride kaldığını vurguladı. Yaşanan problemlerin ardından kripto para piyasalarının tanınan ismi olan Tron’un kurucusu Justin Sun, Digital Currency Group varlıkları için 1 milyar dolarlık bir bütçe ayırabileceğini vurguladı. Ayrıca lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Federal Rezerv açıklamaları sonrasında ciddi oranda bir yükseliş yaşayarak yatırımcılar adına psikolojik bir sınır olan 20.000 dolar seviyelerine yaklaştı. Kripto para birimindeki yükseliş hız kesmeden devam ederken Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi Ocak ayının en yüksek seviyelerine yakın bölgelerde seyir ediyor. İlerleyen süreçte fiyat hareketinde nasıl bir etkisi olacak henüz bilinmiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar