X

Sıcak Gelişme: Binance Yine Çöktü! BTC, ETH ve XRP Düşüşe Geçecek Mi?

Binance'e yine erişilemiyor.
14:17
10 Eylül 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance birkaç dakika önce yine bilinmeyen bir sebepten çöktü ve şu an için kripto para borsasına ulaşılamıyor. Binance’in 2 Eylül tarihinde de benzer bir çöküş yaşadığı ve bu çöküş sonrasında BTC, ETH ve XRP fiyatı sert çakılmıştı.

Binance tarafından konu hakkında henüz herhangi bir açıklama yapılmadı ve kripto para sektöründe sert bir düşüş de görülmedi. Çökmenin sebebi eğer hack veya benzeri bir olaysa sektör çok sert bir düşüş yaşayabilir. Binance’in resmi Twitter hesabından konu hakkında “geçici bir sorun” yaşandığı belirtildi.

Binance CEO’su Açıklama Yaptı

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao ise durumun farkında olduklarını ve bunun sunucu ile ilgili bir sorun olduğunu belirtti.Bu aslında fonların güvende olduğu anlamına geliyor. Binance bundan önce 2019 yılında hacklenmiş ve o tarihlerde de benzer bir süreç yaşanmıştı.

İlk başta sunucu hatası yaşandığını ve beklenmeyen bir güncellemeye başladıklarını belirten Binance CEO’su CZ, saatler sonrası ise saldırı yaşandığını itiraf etmişti.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle özellikle Ethereum’un fiyatında hafif bir erime yaşandığı görülüyor. Bitcoin ise 10.300 dolar desteğinin altına geriledi. Binance ne kadar fazla çevrimdışı kalırsa düşüşün de o kadar fazla olacağı söylenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar