X


Sıcak Gelişme: Binance CEO’su 2 Platforma Yapılan Saldırıya Karşı Uyardı

Binance CEO'su, Binance Smart Chain ağına yönelik saldırıya karşı uyardı.
17:57
15 Mart 2021

Binance’in kendi merkezsiz ağı Binance Smart Chain (BSC) tabanlı iki proje saldırıya uğradı. Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao da Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu saldırıya karşı yatırımcıları uyardı.

Binance CEO’su Uyardı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şu an için PancakeSwap ve Cream Finance gibi birkaç projeye DNS hijack saldırısı yapıldığını vurguladı. Kullanıcılara ÇOK ama ÇOK dikkatli olma çağrısında bulunan CZ, hiçbir şekilde seed phrase olarak bilinen 12 kelimelik özel anahtarlarını paylaşmama uyarısında bulundu.

https://twitter.com/cz_binance/status/1371473348866179072

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Twitter üzerinde paylaşılan gönderilere bakıldığında Cream Finance veya PancakeSwap platformuna girildiğinde kullanıcılardan cüzdanlarını bağlamaları ve seed phrase’lerini girmeleri isteniyor. MetMask gibi merkezsiz kripto para cüzdanlarının seed phrase’ini bilen kişilerin şifreyi değiştirebilme ve teknik olarak cüzdanı ele geçirme yetkisi bulunuyor.

Fonlar Güvende mi?

Yapılan DNS saldırısında sitenin ele geçirilmesinin ise kullanıcıların cüzdanlarını ele geçirmek için kullanıldığı görülüyor. PancakeSwap son 24 saat içerisinde %6,4 düşüş yaşarken Cream de %8 geriledi. Bütün bunlar ise saldırının yarattığı psikolojik etkiye ek olarak piyasanın genel düşüşünden kaynaklanmakta.

Kullanıcıların söz konusu platformlardaki kripto paraları veya bunlara bağlanmak için kullandıkları cüzdanları ise tamamen güvende. Seed phrase girilmediği sürece saldırganların bu saldırı ile kullanıcıların cüzdanlarına ulaşabilme ihtimali neredeyse yok denecek kadar az.

Binance CEO’su ise konu hakkında yaptığı açıklamada fonların güvende olduğunu vurgulayarak bunun sadece DNS saldırısı olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar