X

Shiba Inu’da Bu Gösterge Negatif Bölgeye Girerken SHIB Fiyatı Yükseliş Eğilimini Sürdürdü

Negatif fonlama oranı ne anlama geliyor?
17:20
27 Ekim 2021

Popüler şaka kripto para Shiba Inu (SHIB), Binance dahil olmak üzere çok sayıdaki borsa fonlama oranlarında negatif seviyelere ulaştı. Negatif fonlar, kulağa hoş gelmese de oranlar piyasadaki mevcut duygu durumunun bir yansımasıdır. Negatif fonlama oranı ne anlama geliyor?

Fonlama Oranı Nedir?

Fonlama oranları, hem ayıların hem de boğaların vadeli işlem sözleşme fiyatını dengelemek ve dayanak varlığın değerine veya sadece spot fiyata yaklaştırmak için yapılan ödemelerdir. Fonlama oranı, kalıcı sözleşmelerin uygun şekilde işlemesi için gerekli bir araçtır. Genellikle pozitif fonlama, çoğu yatırımcının yükselişte olduğu ve fonlamanın çoğunlukla kısa vadeli yatırımcılara yönelik olduğu anlamına gelir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Negatif fonlama ise ayıların daha fazla pozisyon açmak adına long yatırımcıları finanse ettiği anlamına geliyor. Shiba Inu, bugün 0.00006 dolar sınırını aşarak ATH kaydetti. SHIB fiyat hareketi, fonlama oranları negatif değerlere ulaştığı için böyle bir etkinin yansımalarını şimdiden görebiliyoruz.

Shiba Inu Artışa Devam Ediyor

SHIB, son dört saat içerisinde %10 oranında geri çekildi. Piyasa genel trendinden kaynaklanan düşüş trendi, devam ediyor. Popüler şaka kripto para, aşağı yönlü harekete rağmen yeşil bölgede kalan nadir coin’lerden oldu. SHIB, tüm şaka kripto paraların hype’ını elinde tutarken 0.00006 dolarlık seviyeyi hedef olarak belirledi. An itibarıyla hedefini gerçekleştiren SHIB, 0.00006181 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Kripto para ekosistemini tehdit eden bu tür kripto paralar, gündemi oldukça meşgul ediyor. Yatırımcıların kripto para ekosistemi mantığını ve felsefesini anlamadan yalnızca kâr odaklı yatırımları, uzun vadede olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu denli tahribat, önümüzdeki dönemde nelere mâl olacak hep birlikte göreceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar