Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Dogelon Mars (ELON) Bu Gösterge Bağlamında Hareket Ediyor

Shiba Inu, Dogecoin ve Dogelon Mars, bu gösterge ile fiyat hareketi sergiliyor.
17:25
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Santiment tarafından sağlanan son verilere göre Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Dogelon Mars (ELON) gibi şaka kripto paralar “sosyal hakimiyet” göstergesi ile ters korelasyonla hareket ediyor. Bu gösterge, en düşük seviyelere ulaştığında belirtilen kripto paraların hızla yükseldiği tespit edildi.

SHIB, DOGE ve ELON Yükselişte

Genel olarak Shiba Inu‘nun %500’ün üzerinde fiyat artışı göstermesi, Dogecoin‘in geçtiğimiz ay %28 artması ve Dogelon Mars‘ın %899 oranında fiyat artışı göstermesi, son aylarda meme tabanlı paraları trendi yapmıştır. Hype, bu kripto paralar için kurumsal yatırımcılardan veya kullanım durumlarından önce gelir ve ralli için ana yakıttır.

Bu tür kripto paralar için alım satım çiftleri son derece değişken olurken teknik analiz ile yön belirlemek uygun bir yol değildir. Bu bağlamda Santiment verileri yatırımcıların gözünü üzerinde bulundurduğu metrikler olarak değerlendirilebilir.

Santiment tarafından sağlanan çizelgede şaka kripto paraların fiyatını ve sosyal hakimiyet göstergesi gözler önüne seriliyor. Topluluklar bu kripto paraları unuttuğunda ve gösterge aşağı doğru hareket etmeye başladığında fiyatlar düşer ve balinalar bu bölgelerden yüklü alımlar yapar. Bu sayede fiyatlar hızla yükselir.

Şaka Kripto Paraların Fiyat Hareketi Öyküsü

Aslında sosyal hakimiyet göstergesi varlıkların fiyatlarıyla ters bir korelasyona sahip olsa da bireysel yatırımcıların ilgi gösterdiği dönemde ortak birikim ve dağıtım döngüleri görülür. Ancak topluluk hype ile birlikte alım partisi başlattığında balinalar kâr eder ve varlık üzerinde satış baskısı oluşur. Bu durum ise hızlı bir geri çekilmeye yol açar. Sonuç olarak şaka kripto paraların değerini kaybetmesiyle bireysel yatırımcının ilgisi de önemli derecede azalır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar