Reklam

Near Protocol Büyük Geliştirme Fonunu Duyurdu: Tam 800 Milyon Dolar!

Near Protocol, belirli amaçlar için ayrılmış ve oldukça büyük miktarlarda bir fon oluşturduğunu duyurdu.
18:00
25 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde Fantom, Harmony, Avalanche ve Celo gibi kripto firmaları ekosistemin gelişmesi için büyük geliştirme fonları başlattılar. Ancak yapılan son açıklamalara göre Nera Protocol 800 milyon dolar ile yeni bir yüksek seviye belirlemiş olabilir.

Near Protocol’den 800 Milyon Dolarlık Hibe

Bugün yapılan açıklamalara göre popüler kripto para projelerinden olan Near Protocol, belirli amaçlar için ayrılmış ve oldukça büyük miktarlarda bir fon oluşturduğunu duyurdu. Yapılan açıklamalara göre bu fonda; dört yıl boyunca dağıtılacak 250 milyon dolarlık ekosistem hibesi, 100 milyon dolarlık bölgesel fon ve yeni başlayanlar için 100 milyon dolarlık fon olacak.

Ek olarak, Proximity Labs’ın 350 milyon dolarlık ayrılmış fonu ile merkezi olmayan finans (DeFi), programın ana odak noktası olacak. Yeni kurulan bir “DeFi DAO”, bu fonların nasıl harcanacağını yönetecek ve protokoller, DAO aracılığıyla likidite madenciliği programlarına başvurabilecek. Proximity ise NEAR Vakfı’ndan fon alan bağımsız bir varlık olarak ana şirketten ayrılan erken NEAR katılımcılarından oluşan bir grup olarak tanımlanabilir.

Near Büyük Hazırlık İçinde

NEAR kurucu ortağı Illia Polosukhin CoinDesk ile yaptığı röportajda, programın bu yıl şimdiden 45 milyon dolarlık fon dağıttığını ve özellikle erken aşamadaki ekosistem yapı taşlarına odaklandığını söyledi.

Polosukhin, “Şimdiye kadar pek çok proje altyapısı oldu. Croncat, farklı zamanlarda işlem gönderme becerisine izin veriyor, Cartosis akıllı sözleşmeleri test ediyor.” sözlerini kullandı.

Öte yandan Ekim ayının başlarında ekosistem projesi Aurora, tam bir DeFi ekosistemine doğru ilk adım olabilecek NEAR blok zincirinde Ethereum Sanal Makinesi (EVM) sözleşmelerini etkinleştirmek için 12 milyon dolar topladı.

Polosukhin ise konuyla ilgili olarak, “Önceden ekosistemi çekmeniz gerektiği hissi vardı, ama şimdi ekosistem sizi çekiyor. Şimdi DeFi ekosisteminin ortaya çıkma zamanı.” sözlerini kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar