X


Shiba Inu Analiz ve Yorumları: SHIB Yükselen Piyasada Neden Beklentileri Karşılayamadı

Shiba Inu'da son durum.
16:45
2 Ağustos 2021

En popüler ikinci şaka kripto para Shiba Inu (SHIB), kripto para piyasasının yükselişine ayak uyduramadı. Son döneminde en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olan “Dogecoin katili” sektörde coşkulu topluluklardan birine sahip. Bir Dogecoin kopya projesi olan Shiba Inu, kısa sürede büyük ilgiyle karşılanmış ve hype ile beslenmişti. SHIB, an itibarıyla kripto para piyasasının yükseliş hareketine katılamazken uzmanlar, mevcut rotanın her an yön değiştirebileceğinin altını çizdi.

Shiba Inu’da Önemli Seviyeler

Shiba Inu’nun piyasa oynaklığı hala yüksek, dolayısıyla bir yükseliş veya düşüş trendine kayan bir fiyat dalgalanması görülebilir. SHIB, hafta sonu 0.00000650 dolarlık direnç seviyesine ulaşmayı başardı ancak bu tırmanış yerini düzeltmeye bıraktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

SHIB, yükseliş trendi yakalamayı başarırsa bir sonraki hedef 0.000007 dolar olacaktır. Shiba Inu boğalarının momentumu ele geçirmesi ile yükseliş trendinin devamı, SHIB için bir boğa koşusunu tetikleyebilir.

Öte yandan SHIB, 0.0000065 dolarlık seviyede tutunamazsa aşağı yönlü fiyat hareketinde 0.00000590 dolara kadar geri çekilme yaşayabilir. Bu noktada olası bir satış baskısı durumunda SHIB fiyatı 0.00000459 dolara keskin bir düşüş görebilir. Kripto para piyasası lider takibini sürdürürken hafif bir geri çekilme evresinden geçiyor.

Shiba Inu Neden Yükselmiyor?

ShibaSwap’ın bir ay önce piyasaya sürülmesinin akabinde DEX platformu, lansmandan sonraki 24 saat içerisinde toplam kilitli değerde (TVL) 1 milyar doları yakalamıştı. Ancak platform, son iki hafta içinde TVL’sinin yaklaşık %80’ini kaybetti. TVL şu anda yaklaşık olarak 390 milyon dolar seviyesinde bulunuyor ve güçlü bir düşüş trendi izliyor.

Shiba Inu, eToro’da listelenmesinin ardından beklenilen performansı gösteremedi. Yatırım platformu, kullanıcılarının yoğun ilgisi dolayısıyla SHIB’i listeledi. Önceki eğilimler, Shiba Inu token‘ın borsalarda listelenmesinin ardından değerinin arttığını göstermişti. Ancak SHIB’in eToro’da listelenmesinden sonra benzer eğilimin görülmemesi, yatırımcıların yükseliş trendine rağmen popüler kripto parayla ilgilenmedikleri anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar