X


SEC-Ripple (XRP) Davasındaki Son Telefon Konferansında Neler Oldu?

Dün gece SEC, Ripple (XRP) davası ile ilgili olarak  Sulh Yargıç Sarah Netburn ile bir telefon konferansı gerçekleştirildi.
08:00
22 Mayıs 2021

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyo’nunda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, 21 Mayıs’ta Sulh Yargıç Sarah Netburn ile yaptığı telefon konferansında gerçekleşen olumlu sunumda, Ripple’ın avukatlarının şirkete XRP’nin aynı zamanda bir para birimi ve menkul kıymet olabileceğini söylediğini savundu.

“Ripple, Hukuk Firmalarıyla Çalıştı”

Ripple’ın aslında XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bildiğin iddia eden Tenreiro, “Onlar sofistike oyunculardı. En az 12 hukuk firmasıyla çalıştılar. Ripple’ın yaşadığı sözde kafa karışıklığı, gerçekte olanlara karşı test edilmelidir.” sözlerini kullandı.

Daha önce ortaya çıkan haberlere göre SEC, Ripple’ın XRP ile ilgili avukatlardan ne gibi hukuki tavsiyeler aldığını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Dolayısıyla Tenreiro’nun yaptığı bu savunma aslında beklenen bir savunma olarak nitelendiriliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Tenreiro, sanıkların davaya ruh hallerini yansıttıklarına dikkat çekerken, Howey için belirsizlik iddialarının geçersizliğinin reddedildiğini iddia ediyor ve “Savunmalarının bir parçası olarak ruh hallerini doğrudan kullandılar.” sözlerini kullanıyor.

Ripple İçin Oyun Sona Erebilir Mi?

Avukat-müvekkil ilişkilerine ek müdahaleler sorulduğunda Tenreiro, avukatlardan aldığı tavsiyelere uymamayı seçerse Ripple için oyunun sona ereceğini ifade ediyor ve şu sözleri kullanıyor:

Tavsiye alırlarsa ve uymazlarsa kaybederler. Avukatları onlara gerçeği söylese yine de SEC ile uğraşmak mı zorundasınız? Bu durumda Ripple için oyun biter, kafaları karıştı. Borsalara ne verdiklerini bilmiyoruz.

“Savunmamız Adil Bir Savunma”

Bunlara ek olarak Ripple‘ın avukatı Gregory Rapawy, Ripple’ın aldığı tavsiyenin savunma konusu hakkında olmadığını iddia ediyor ve “XRP’nin bir yatırım sözleşmesi olmadığına inanıyor olmamız önemli değil, katı bir sorumluluğumuz var. Savunmamız, ruh halimiz ile ilgili değil, adil bir savunmadır.” açıklamasını yapıyor.

Öte yandan Tenreiro yanıt olarak Ripple‘dan olumlu savunmasını geri çekmesini istedi. Buna ek olarak Rapawy, Ripple’ın ayrıcalıklı olmayan dahili belgelerin araştırılmasına direnmediğini ve her iki tarafın dahili belgelerinin de potansiyel olarak adil bildirim savunmasıyla ilgili olduğunu ekliyor.

Yargıç Netburn ise bu konuyla ilgili kararını hızlı bir şekilde açıklayacağını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar