X

Sandbox, Piyasa Trendine Meydan Okuyor: SAND Kasırgası Devam Eder Mi?

Sandbox, bu hafta genel piyasa trendine karşı çıkarak %87'nin üzerinde yükseliş kaydetti.
21:45
20 Kasım 2021

Metaverse tabanlı bir projenin ürünü olan Sandbox (SAND), bu hafta yükseliş momentumu ile dikkatleri üzerine çekti. Sandbox rallisi, kripto para piyasasının aşağı yöne seyrinden etkilenmezken SAND bir haftalık süreçte seviyesini neredeyse ikiye katladı.

Sandbox Kasırgası Devam Eder Mi?

Sandbox, bu hafta genel piyasa trendine karşı çıkarak %87’nin üzerinde yükseliş kaydetti. Yatırımcıların üzerinde büyük etki yaratan SAND, 4 dolarlık bölgeyi geçmeyi başardı. Uzmanlara göre bu ralli diğerlerine benzer şekilde FOMO’dan doğmadı. Hype sırasında satın alan FOMO yatırımcıları takip edilen %28’lik düzeltme sırasında kayıplarlar karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte Sandbox organik bir büyüme grafiği çizerken önemli çapta düzeltme sinyali vermiyor.

Popülarite kazanan SAND, metaverse evreninin gündem yaratmasıyla uzmanların radarına dahil olan kripto paralar arasında yer alıyor. SAND, yukarı yönlü trendini korurken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 4.14 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Yatırımcılar Nasıl Hareket Etmeli?

SAND bir balina token’ı haline bürünüyor. Öyle ki balinalar SAND’ın tüm arzı üzerinde %85’lik kısmı temsil ediyor. Balina işlemleri bu hafta ortalama 40 milyon dolarlık ortalama günlük alım oranlarına ulaştı. Bununla beraber 546 milyon dolarlık hacmin yalnızca balinalara tahsis edilmesi dolayısıyla %12’lik bireysel yatırımcı fiyat hareketlerini kısıtlı bir şekilde etkiliyor.

Sosyal hacim ve popülarite artışı ile yeni yatırımcıların Sandbox trenine atlaması beklenebilir. Ayrıca ağı büyümesi de her geçen gün artmaya devam ediyor. Ek olarak Sandbox ile Bitcoin korelasyonu 0.5 negatif bölgeyi işaret ediyor. Bu bağlamda yatırımcılar olası fiyat hareketleri için bu göstergeyi takip edebilir. Bu korelasyon 1.0’a yükselirse SAND’ın daha geniş piyasa trendini takip etmesi beklenebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar