reklamı kapat

Samsung Pay’e Kripto Paralar Geliyor

Güney Koreli Samsung, Samsung Pay uygulamasına kripto paraları eklemeyi planlıyor.
17:00
25 Mayıs 2019

Güney Koreli elektronik aletler devi Samsung, Samsung Pay uygulamasına kripto paraları eklemeyi planlıyor. Şirket bunun için çalışanlarını ve Samsung Pay’in arkasındaki ekibi Blockchain çalışma grubuna ekledi.

Samsung Blockchain Grubu

Business Korea’nın haberine göre Samsung’un Blockchain çalışma grubu, büyük sükse yapan Galaxy S10 modeline eklenen “Samsung Blockchain KeyStore” ve “Samsung Blockchain Wallet”ın da yaratıcısıydı. Bunun yanı sıra Samsung, Blockchain çalışma grubuyla Samsung Pay gibi temel hizmetleri geliştiren ve işleten birimini birleştirdi. Bunun “kripto para desteği” anlamına gelebileceğini yazan Business Korea:

Şirket Blockchain ve kripto para hizmetlerini genişletme planlarını duyurunca birleşme gerçekleşti.

Samsung ve Kripto

Bazıları ise bunun Samsung Pay’i Blockchain teknolojisiyle güçlendirmek için atılmış bir adım olduğu şeklinde fikir yürüttü. BK’in haberine göre P2P işlemler sebebiyle aracılarla ilişkilendirilen kullanıcı masrafları düşeceği için Samsung Pay’in hizmetlerinin iyileştirilmesinde Blockchain teknolojisi ve kripto paralara başvurabilir.

Akıllı telefon S10’a entegre edilen Samsung kripto para cüzdanı yalnızca Ethereum’u ve ERC-20 token’larını desteklese de şu anda yaygın kanı, ileride desteklenen token sayısının artacağı yönünde.

Teknoloji devi Samsung yapılan haberlere göre kripto paralara ve Blockchain teknolojisine fazlasıyla güveniyor. Zira ay başında Samsung’un daha düşük kalibredeki Galaxy modellerine kripto para cüzdanı eklemeye hazırlandığı, nisan ayında ise Samsung’un kripto para donanım cüzdanı şirketi Ledger’a 2,9 milyon dolar yatırım yaptığı haberleri manşetleri süslemişti.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER