reklamı kapat

Kripto Paralarda Boğa Sezonunu Litecoin Mi Başlatacak?

Litecoin’de ödül yarılanması yaklaşıyor ve LTC’nin boğa sezonunu başlatabileceği düşünülüyor.
08:00
25 Mayıs 2019

Bitcoin’de ne zaman madencilik ödülü yarıya düşse arkasından boğa koşusu gerçekleşmiştir. ‘Dijital altın’ Bitcoin’in ‘gümüş’ versiyonu Litecoin’i benzer bir süreç bekliyor. LTC’de yaşanacak ödül yarılanmasıyla kripto paralarda boğa sezonunun başlayabileceği düşünülüyor.

Madencilikte Ödül Yarılanması

Söz konusu fenomen belirli aralıklarla (genellikle dört yılda bir) yaşanıyor. Madencilerin ağdaki işlemleri doğrulaması karşılığında aldığı blok ödülü düşüyor. Bu durum fiyatta büyük bir artışa sebep olabiliyor.

Litecoin’de ödülün yarılanmasına 68 gün kaldı. 5. sıradaki Litecoin’in piyasaya tekrar bahar havası yaşatması bekleniyor. Litecoin’de haftalar önce böyle bir ralli başladığında kripto para sektörü hareketlenmiş, Bitcoin’de ayılar ortadan kaybolmuş ve mini bir altcoin mevsimi başlamıştı. Litecoin’in yarılanmayla birlikte altcoin mevsimini tekrar başlatması ve Bitcoin’in parabolik hareket trendini daha da yukarı çekmesi tüm yatırımcıların temennisi ve bazı analistlerin öngörüsü.

Litecoin Fiyatı

Litecoin dün itibariyle tekrar 100 doları geçti. LTC haberimizin hazırlandığı sırada %13,86 artışla 101 dolardan işlem görüyor. Şu saatlerde bu denli bir artış yaşayan tek kripto paranın Litecoin olduğu dikkat çekiyor. LTC’ye tek yaklaşan kripto para %9,06 artışla 6,53 dolardan işlem gören EOS.

6 Ağustos’ta gerçekleşmesi beklenen LTC madencilik ödülü yarılanmasıyla madencilerin aldığı 25 LTC’lik ödül 12,5 LTC’ye düşecek. Bu tarihe kadar yatırımcıların yüklü miktarda LTC alarak fiyatı yükselteceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.