X


‘Sahte’ Satoshi Nakamoto İçin Son 1 Hafta!

Craig Wright'ın Bitcoin hakkındaki son kozu 1 Ocak 2020 tarihinde ortaya çıkacak.
18:00
25 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmesine rağmen bir türlü bunu kanıtlayamayan ve kripto para sektöründe alay konusu haline gelen Craig Wright‘ın 1 Ocak 2020 tarihinden sonra söyleyecek bir lafı kalmayabilir.

Gerçek Satoshi Nakamoto‘nun 1 milyon adete yakın bir Bitcoin‘e sahip olduğu biliniyor ve kripto para sektörü Satoshi olduğunu iddia eden kişinin bu cüzdanın erişimine sahip olması gerektiğini dile getirmekte. Craig Wright bu cüzdana sahip olduğunu, ancak fona erişim sağlayan anahtarı ‘kaybettiğini’ ifade etmekte. Eski ortağı Dave Kleiman’ın ailesi tarafından açılan davada zor günler geçiren Wright, mahkeme kararıyla ‘kazdığı iddia edilen’ BTC’lerin yarısını Kleiman ailesine vermek zorunda.

Craig Wright İçin Büyük Gün!

Wright, fonların Şeyseller tabanlı bir Tröst olan Tulip Tröst içerisinde durduğunu ve anahtarı kaybettiğini iddia etmekte. Kleiman’ın anahtarı kendisine getirmesi için 1 Ocak 2020 tarihi için bir teminatlı kurye tuttuğunu ve bugünden itibaren hesaba erişebileceğini öne sürüyor. Eğer fonların anahtarı gerçekten de 1 Ocak tarihinde Wright’a ulaştırılırsa kendisi 8 milyar dolarlık bir servete sahip olacak.

Wright’ın iddiasını destekleyen tek kanıt ise, Dave Kleiman’dan geldiği görülen 2011 yılı tarihli bir e-posta. Wright ve Kleiman arasındaki davada kanıt olarak ortaya sürülen belge, Kleiman’ın 1,1 milyon adet Bitcoin‘in yönetiminden sorumlu olduğunu gösteriyor. O tarihlerde 100.000 dolar eden fonların ”en az üç ancak en fazla yedi kişi tarafından olacak” şekilde yönetileceği de belirtiliyor.

"All Bitcoin will be returned to Dr. Wright on Jan. 1, 2020," Kleiman wrote. (Source: Twitter)

Kleiman’ın bildirinin sonunda ”Bütün Bitcoin’ler 1 Ocak 2020 tarihinde Dr. Wright’a iade edilecektir” ifadesini kullanması da dikkat çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar