Robert Kiyosaki Bitcoin’i Övdü: 2024’te 120.000 Dolar Olabilir

Özet

  • Ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, Amerikan dolarının devalüasyonunu ve Bitcoin'in önemini tartıştığı bir podcast bölümünde açıklamalarda bulundu.

  • Kiyosaki, Amerikan dolarını "en büyük sahte para" olarak nitelendirdi ve Bitcoin'e olan inancını vurgulayarak kripto varlığına yatırım yaptığını belirtti.

  • Kiyosaki, Bitcoin'in 2024 yılında 120.000 dolar seviyelerine ulaşacağını öngördü.

  • Piyasaya Etkisi: Nötr
19:40
2 Ağustos 2023

En çok satan kişisel finans kitabı Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, ABD doları için kıyamet öngörüsünü yineledi ve alternatif olarak Bitcoin’i övdü. Ünlü yatırımcı bugün yayınlanan bir podcast bölümünde Cultive Crypto ve Doghouse Crypto eğitim platformlarının kurucu ortakları olan Miguel Munoz ve Charlie Engler ile ABD dolarının devalüasyonunu ve Bitcoin’in günümüz finansal ortamındaki rolünü tartıştı.

ABD Doları Sahte Bir Para

Kiyosaki, yoksul insanların fakir olmalarının nedeni gerçek para ile sahte parayı ayırt edememeleri düşüncesini savunarak en büyük sahte paranın olarak Amerikan doları olduğunu sözlerine ekledi. Ayrıca Bitcoin konusunda her zaman hevesli olmadığını ve şimdilerde daha fazla Bitcoin almak istediğini aktardı.

“60 Bitcoin sahibiyim. Tanesini 6.000 dolardan aldım ve onları almamın nedeni kripto uzmanı olmam değil. Ben bir yatırımcıyım ve Bitcoin ilk kez 20.000 dolara ulaşıp 100 dolara düştüğünde “ah gitti” dedim. Ancak tekrar yükselmeye başlayıp 6.000 dolara ulaştığında Bitcoin’in kalıcı olacağına inandım.”

120.000 Dolar Öngörüsü

Kiyosaki kısa bir süre önce, Ağustos ayındaki BRICS zirvesinin dünyanın “dolardan arındırılmasının” başlangıcı olacağı ve yaklaşık 41 ülkenin, hatta muhtemelen Fransa’nın da Amerikan dolarına karşı birleşeceği beklentisini paylaştı.

Finbold’un haberine göre finans eğitmeninin daha önce de söylediği gibi altın, gümüş ve merkezi olmayan finans (DeFi) varlıklarına yatırım yapmak Amerikan dolarının giderek değer kaybedeceğine inanan yatırımcıların korunma yollarından biri olacak.

Bu arada Kiyosaki, Bitcoin’in ABD’de yükseldiğine inandığını ve hükümetteki yolsuzluklara karşı en iyi sigorta olduğuna olan inancını da ortaya koydu. Buna göre ABD, Amerikan dolarının küresel rezerv para birimi olarak konumunu kaybettikçe bir ekonomik tsunamiye hazırlanmak zorunda kalacak.

Aynı zamanda Finbold’un 11 Temmuz’da bildirdiği gibi ağustos ayındaki BRICS zirvesinin ardından ABD dolarının “kan kaybetmesi” ve “trilyonlarca ABD dolarının ülkeye geri dönmesiyle enflasyonu tavan yaptırması” nedeniyle Bitcoin’in 2024 yılında 120.000 dolar seviyelerine ulaşacağını öngördü.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar