reklamı kapat
  • BTC  :  39.561,37 ₺
  • ETH  :  3.469,96 ₺
  • BCH  :  5.589,39 ₺
  • XRP  :  4,23 ₺
  • BTC 39.561,37 ₺
  • ETH 3.469,96 ₺
  • BCH 5.589,39 ₺

Ripple’dan Tüm Zamanlar Rekoru

22 Mayıs 2017
  • 15 okunma
  • Serhat AntSerhat Ant

Ripple Consensus Defterini güçlendiren token XRP’nin fiyatı yukarı yönlü hareketine devam ederek bir kez daha tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Token fiyatı Salı günü 0.33 dolara kadar yükseldi. Bu değer CoinMarketCap’e göre son 24 saatte yüzde 40’lık artış anlamına geliyor. 3-4 hafta kadar önce 0.029 dolar seviyelerini gören kripto para o zamandan beri yüzde 1000 değerlendi.

Analistler süregelen artışın sebebi olarak birkaç önemli faktörü ileri sürüyor.

Pek çok işlemci FOMO’yu (fırsatı kaçırma korkusu) XRP’nin artan fiyatının başlıca sebebi olarak gösteriyor.

Bu işlemcilerden biri de blockchain yatırım firması Loch Loyal kurucusu Marouane Garcon. Korkunun fiyatı artırdığını savunan Gauron verdiği röportajda şöyle konuşuyor:

“Bir şey tıpkı XRP gibi tırmanırsa insanlar içeri girmek ister.”

“Kesinlikle kartopu etkisi var” görüşünü paylaşan Garcon XRP etkileyici artışına devam ederken ilgili yatırımcıları bundan sorumlu tutmanın mantıksız olduğunu düşünüyor.

Son zamanlarda Ripple’ın yaptığı açıklamada şirketin kendi varlıklarını nasıl saklayıp projelerini güçlendirmede kullanacağı anlatıldı. Açıklamanın da kuyruk rüzgârı niteliğinde olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Şirket aynı zamanda 14 milyar dolar değerinde fonunu kitlemeyi planlıyor. Fonlara nasıl erişilebileceği yapılan açıklamayla anlatılıyor.

Banka desteği

Analistler FOMO’nun öneminin yanı sıra Ripple’ın arkasındaki banka desteğine dikkat çekti. Banka desteğinin Ripple’ın artan fiyatına olumlu yönde etki ettiği düşünülüyor.

Whaleclub COO’su Petar Zivkovski dağıtımlı defter ağının rekabeti giderek artan bir ortamda kendine özgü bir değer önerisi geliştirdiğini düşünüyor. Ripple’ın bankalar arası ve bankadan müşteriye uluslar arası para transferlerini güçlendireceğine inanan Zivkovski para transferinin sektörünün büyüklüğüne (yıllık 500 milyar dolar) dikkat çekiyor. Ripple’ın büyük bankalarla yaptığı anlaşmalarla büyük yol katettiğini aktaran Whaleclub COO’su Ripple’ın yükselen değeri sebebiyle yeni yatırımların yapılacağını düşünüyor.

ETİKETLER
loading...