reklamı kapat

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 21/08/2020

XRP fiyatındaki belirsizlik ve düşüş ne zaman bitecek?
21:17
21 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumunda olan Ripple, bunu her an kaybedebilme tehlikesi ile karşı karşıya. Hem XRP/USD işlem çiftinin 0,33 dolardan sert bir şekilde gerilemesi ve 0,30 dolar desteğinin altına inmesi, hem de kripto para sektörünün genel düşüş trendine girmesi XRP’nin zararına gibi gözükmekte.

İçerik Rehberi

XRP Fiyat

Buna karşın stablecoin Tether (USDT) bu düşüşten en çok faydalanan kripto para birimi konumunda ve daha önceki aylarda olduğu gibi bu ay da XRP’yi geride bırakmaya hazırlanıyor. XRP/USD teknik analizine bakıldığında fiyatın 0,286 dolarda güçlü bir desteğe sahip olduğu görülmekte.

Eğer boğalar 0,286 dolar seviyesinin altına inilmesini engelleyebilir ve devamında yeni bir alış baskısı ortaya çıkarsa, fiyat gerçekten de yeniden 0,30 dolar seviyesini zorlamaya başlayabilir. XRP yatırımcılarının merakla beklediği Ripple davası hakkında bugün oldukça önemli bir gelişme yaşandı ve bu gelişmenin yakında fiyata etki etmesi bekleniyor.

XRP Grafik

Ripple’a karşı ABD’de açılan davada XRP’nin menkul kıymet ilan edilebilme ve 0 dolara  gerileme riski bulunuyor. Buna karşı ABD meclis üyesi Tom Emmer XRP‘nin net bir şekilde menkul kıymet olmadığını düşündüğünü belirtti ve davaya dair ipucu paylaştı.

Eğer XRP/USD işlem çifti bu fiyata tepki verir ve 0,30 dolar direncini kırmayı başarabilirse yeniden yükseliş trendine giriş gerçekleştirilebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.