reklamı kapat

XRP Yatırımcılarını Sevindiren Haber, ABD Meclis Üyesinden Geldi!

XRP bir menkul kıymet mi?
13:24
21 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki XRP son haftalarda ciddi bir yükseliş elde ederek ölü toprağını üzerinden atsa da hala bu kripto paranın kaderini belirleyecek davada bir gelişme olmadı.

XRP’nin Ripple tarafından satılması yüzünden birçok yatırımcı Ripple’ı ve yöneticileri dava etmişti. Davada XRP’nin bir kripto para değil menkul kıymet olduğu iddia edilirken, bunun lisanssız menkul kıymet satışı yoluyla halka arz edildiği de vurgulandı.

“XRP Bir Menkul Kıymet Değil!”

Eğer Ripple davayı kaybeder ve XRP menkul kıymet ilan edilirse bu durum hem Ripple hem de XRP için son anlamına gelebilir. ABD yargısı bu konuda herhangi bir gelişme aktarmasa da ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Tom Emmer oldukça sevindirici bir açıklamada bulundu.

Emmer, 20 Ağustos tarihinde yaptığı açıklamada XRP’nin kesinlikle bir menkul kıymet olmadığını vurguladı. XRP’nin tamamen bir kripto para biriminden ibarete olduğunu ifade eden Emmer, XRP hakkında sevdiği bir özelliği de şöyle açıkladı:

“XRP hakkında sevdiğim bir şey bunun aracıları ortadan kaldırması ve XRP ile hiçbir aracıya ihtiyacın kalmamasıdır.”

Eğer SEC ve ABD yargısı Tom Emmer gibi düşünüp XRP‘nin menkul kıymet olmadığını ilan ederse, fiyat bir anda patlama yaşayabilir. Ancak tam ters bir karar çıkması durumunda da XRP fiyatının dip noktanın da altına inebileceğini söylemek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.