X

Ripple Yorumları: Bu İki Engelden Sonra XRP Rallisi Başlıyor!

Analistlere göre Ripple iki direnç seviyesini geçerse kendi rallisini başlatabilir.
08:22
23 Ekim 2020

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para konumunda yer alan XRP, son zamanlarda hem Bitcoin’den (BTC) hem de diğer altcoin’lerden daha düşük performans sergiliyor. Ripple (XRP) fiyatı 0,20 doların üzerinde yukarı yönlü bir ivme kazanmaya çalışırken bazı analistler XRP’nin bu çabasının sonuç vereceğini düşünüyor.

Ripple Fiyatı

Analistlere göre XRP fiyatı önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha büyük bir yükseliş ivmesi için şu anda güç topluyor olabilir. Ancak yapılan açıklamalarda birkaç güçlü direnç seviyesinin bu yükseliş gücünü azaltabileceği ve boğaların buradaki performansına bağlı olarak yeniden bir düşüşün başlayabileceği de ifade ediliyor.

Bunların yanı sıra önemli isimler XRP’nin attığı adımlara ve uzun süredir piyasada olmasına rağmen en ufak bir hizmet eksikliğinin fiyatın önünde büyük bir engel oluşturabileceğini ve düşüş yönlü grafiklerin yeniden görülmeye başlayabileceğini dile getiriyor.

Öte yandan XRP yazının yayına hazırlandığı sırada 0,2589 dolardan işlem görüyor ve bu da haftalık %4,87 gibi bir artışa işaret ediyor. XRP, 0.20 doların ortalarında konsolide olmaya devam ederken Bitcoin, dün 13.200 dolara kadar yükselerek önemli bir artışa imza atmış oldu.

Piyasanın mevcut gücünün yoğunluğu, birçok altcoin’in yükselmesine izin veriyor, ancak XRP’nin son zamanlarda BTC ve ETH tarafından görülen momentuma uyup uymayacağı belirsizliğini koruyor.

Ripple da Partiye Katılmak İstiyor

Piyasanın popüler analistlerinden Crypto Rand’e göre aslında Ripple da bu yükseliş eğiliminden payını düşeni almak istiyor. Analistin yayınladığı grafiklere göre kısa vadede bu istek gerçekleşecek gibi görünüyor.

Analist XRP’nin 0,28 dolar ve 0,33 dolar bandındaki direnç seviyelerini kırması halinde Ripple rallisinin başlayabileceğini ifade ediyor. Bununla birlikte önümüzdeki günlerde diğer kripto para birimlerinin sergileyeceği fiyat hareketlerinin XRP hakkında da ipucu vereceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar