X

Ripple (XRP) Teknik Analizi: Popüler Kripto Para Yükseliş İçin Hazır Mı?

Genel piyasa trendini takip eden XRP 1 dolar barajını aşmayı hedefliyor.
16:35
28 Eylül 2021

Popüler kripto para birimi Ripple (XRP), 1 dolar hedefi için girişimlerini sürdürüyor. En eski kripto para birimlerinden biri olan XRP, Ripple ile SEC davasının akabinde büyük darbe yemişti. Genel piyasa trendini takip eden XRP 1 dolar barajını aşmayı hedefliyor.

Ripple Fiyatında Önemli Seviyeler

Ripple, nisan ayında yaklaşık 4 kat artış yaşayarak önemli bir ralli kaydetmişti. Ancak aynı dönemde bu artış diğer altcoin’lere nazaran bir miktar mütevazıydı. Çünkü çoğu kripto para 20-30 kat artışa imza atmıştı.

XRP, ağustos ayının ikinci haftasında 1.40 doların üzerine çıkarak kayda değer bir fiyat hareketi sergilemişti. Ancak 2021 yılının ikinci düşüş eğilimi, Ripple fiyatında darbeye yol açtı. Ağustos ayında destek görevi gören 20 SMA, eylül aydında dirence dönüşerek XRP fiyatını aşağı itti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

100 SMA ve 200 SMA destek görevi görürken XRP/USD paritesi sıkıştı. Bu durum yakında bir kırılma beklentisini ortaya çıkardı. Uzmanlar XRP fiyatında bir boğa koşusuna işaret ediyor. ABD SEC ile yasal mücadeleye gelecek olursak piyasa bu duruma bağışıklık kazandı.

XRP günlük zaman diliminde %2’lik düşüş kaydetti. Bununla birlikte XRP, haftalık görünümde %0.35 oranında düşüş hareketi ile yatay bir seyir izliyor.

4 Saatlik Grafik

XRP fiyatı gün içerisinde 0.96 dolara dokunsa da sürdürülebilir bir yükseliş eğilimi gösteremedi. 0.90 doların üzerinde kalarak yukarı yönlü beklentiyi koruyan XRP, 0.93 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

4 saatlik grafik verilerine göre XRP yukarı yönlü hareket için girişimlerde bulunuyor. RSI 46 seviyesiyle nötr bölgede yer alıyor. MACD sıfır bölgesine yakın seyrederken eğilim yukarı yönde, Momentum göstergesi sıfır bölgesine yakın bir seyir sergiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar