Ripple (XRP) Konsolidasyon Döneminin Ardından Patlamaya Hazır Mı? Teknik İnceleme Verileri

Ripple, hayati destek seviyeleri ile direnç bariyerleri arasında sıkıştı.
15:45
2 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değeri sıralamasında yedinci sırada bulunan XRP, yaklaşık 60 gündür kritik trend çizgisinin altında önemli bir dönem geçiriyor. Ripple, hayati destek seviyeleri ile direnç bariyerleri arasında sıkıştı ve yakın vadede bir kırılma ihtimali bekleniyor.

XRP Fiyatında Önemli Seviyeler

XRP, önemli destek ve direnç seviyeleri arasındaki konsolidasyonunu sürdürüyor. Grafiklerde görülen bu sıkışıklık, bir kırılma beklentisini doğuruyor. Uzmanlara göre böyle bir yukarı yönlü kırılma 2018 yılında kaydedilen seviyeleri yeniden test edebilecek bir rallinin işareti olabilir.

XRP fiyatı, birden fazla yükseliş modeli oluşturarak parlak bir geleceğe işaret ediyor. 9 Ağustos ve 2 Kasım arasındaki fiyat hareketi değerlendirildiğinde XRP, önemli kilometre taşlarını geride bıraktı. Bu salınım noktalarını trend çizgileri ile birleştirmek yukarı yönlü bir üçgen modelinin oluşmasına imkan tanıyor.

XRP fiyatı bu formasyon boyunca ilerledikçe volatilitede önemli bir düşüşe işaret ederek sıkıştı. Bu teknik kurulum, ilk yüksek salınım ile düşük salınım arasındaki mesafenin kırılma noktasına eklenmesiyle belirlenen %80’lik bir yükseliş öngörüyor. %50 fibo geri çekilme seviyesi olan 1.137 doların üzerindeki belirleyici kapanış, yükseliş trendinin onaylandığını teyit edecektir.

XRP Yatırımcılarını Bekleyen Yolculuklar

Yukarı yönlü kırılmada XRP‘yi bekleyen yolculuklar 1.237 dolar ile 1.417 dolar arasındaki fiyat bandı arasındadır. Bununla birlikte 1.417 doların üzerindeki belirleyici bir günlük kapanış, 2 dolar senaryosunu devreye sokacaktır. Momentumun korunması ile XRP fiyatı %161.8 fibo seviyesindeki 2.324 doları yeniden test edebilir. Bu da 1.137 dolardan %104’lük bir artışı temsil ediyor.

Bir sonraki yükeslişte beklenen fibo seviyesindeki fiyat ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.31 doların hemen altındaki 3.226 dolar olacaktır. Teknik veriler XRP fiyatı için cesur bir hedef öngörürken zincir içi ölçümler bu iddiayı kuvvetli bir şekilde destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar